Головна » Блог » Розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Способи розірвання шлюбу з іноземцем

Дедалі частіше в українок виникає питання: як розлучитись з іноземцем? Загалом порядок розлучення з іноземцем в Україні відрізняється не дуже суттєво від розірвання шлюбу між громадянами однієї держави, оскільки має одну і ту ж мету – припинення шлюбу.

Так, іноземці та громадяни України, які уклали шлюб з іноземцем можуть розірвати шлюб на території України та за законодавством України.

Розірвати шлюб з іноземцем, якщо шлюб був укладений на території України, можна двома способами:

  1. в органах РАЦС – розірвання шлюбу через РАЦС;
  2. в судовому порядку.

Розірвати шлюб через органи РАЦС з іноземцем можна у випадку, якщо у Вас немає спільних неповнолітніх дітей та є згода другого з подружжя. Проте, якщо у Вас є неповнолітні діти, або ж якщо відсутня згода другого з подружжя, то розірвати шлюб при наявності спільних дітей з іноземцем, або відсутності його згоди на розірвання шлюбу можна лише у судовому порядку. Також для розлучення з іноземцем можна скористатись послугою Розлучення онлайн.

Визначення місця проживання дитини

Визначення підсудності справи про розлучення з іноземцем в Україні

Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у таких випадках, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача.

Якщо позивачу, громадянину України, невідоме місце проживання чи перебування чоловіка, громадянина іноземної держави тоді в позовній заяві вказується останнє місце проживання/перебування, яке відоме. Документи для розірвання шлюбу з іноземцем є на сайті.

Зазвичай ,суд у таких випадках здійснює заходи щодо розшуку чоловіка, який є іноземцем. У випадку, коли потрібних даних про чоловіка-іноземця не знайдено, розлучення в Україні здійснюється без його присутності.

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем

Рішення суду України про розірвання шлюбу з іноземним громадянином дійсне на всій території України та є офіційним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу. Найпростіше здійснити розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей, тобто коли у подружжя немає спільних дітей.

Судові рішення України про розірвання шлюбу з іноземцем можуть мати юридичну силу в інших країнах випадках його визнання, а саме:

  1. якщо між державами є відповідні договірні відносини, то рішення визнається та є дійсним автоматично;
  2. через процедуру визнання конкретного рішення компетентними органами тієї держави, в якій необхідно визнати рішення українського суду.

5/5 - (%vote%: 9)
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем в Україні, якщо обоє з подружжя знаходяться закордоном.

Так, якщо є українське свідоцтво про шлюб, то подружжя може розлучитися в Українському суді. Якщо обоє знаходяться закордоном, то це можна зробити онлайн через систему Електронний суд та відстежувати хід справи на сайті судової влади.

 

В який суд звертатися для розірвання шлюбу, якщо чоловік іноземець і не має посвідки на тимчасове проживання?

При розірванні шлюбу з іноземцем застосовуються загальні правила визначення підсудності. Тобто, позов до чоловіка подається за його останнім відомим місцем реєстрації в Україні.

Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 9)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top