Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Способи розірвання шлюбу з іноземцем

Дедалі частіше в українок виникає питання: як розлучитись з іноземцем? Загалом порядок розлучення з іноземцем в Україні  відрізняється не дуже суттєво від розірвання шлюбу між громадянами однієї держави, оскільки має одну і ту ж мету – припинення шлюбу.

Так, іноземці та громадяни України, які уклали шлюб з іноземцем можуть розірвати шлюб на території України та за законодавством України.

Розірвати шлюб з іноземцем, якщо шлюб був укладений на території України, можна двома способами:

  1. в органах РАЦС – розірвання шлюбу через РАЦС;
  2. в судовому порядку.

Розірвати шлюб через органи РАЦС з іноземцем можна у випадку, якщо у Вас немає спільних неповнолітніх дітей та є згода другого з подружжя. Проте, якщо у Вас є неповнолітні діти, або ж якщо відсутня згода другого з подружжя, то розірвати шлюб при наявності спільних дітей з іноземцем, або відсутності його згоди на розірвання шлюбу можна лише у судовому порядку. Також для розлучення з іноземцем можна скористатись послугою Розлучення онлайн.

Визначення підсудності справи про розлучення з іноземцем в Україні

Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у таких випадках, якщо  на  території  України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження,  або рухоме чи нерухоме майно,    можна   накласти   стягнення,   або  знаходиться  філія  або представництво іноземної юридичної особи – відповідача.

Якщо позивачу, громадянину України, невідоме місце проживання чи перебування чоловіка, громадянина іноземної держави тоді в позовній заяві вказується останнє місце проживання/перебування, яке відоме. Документи для розірвання шлюбу з іноземцем є на сайті.

Зазвичай ,суд у таких випадках здійснює заходи щодо розшуку чоловіка, який є іноземцем. У випадку, коли потрібних даних про чоловіка-іноземця не знайдено, розлучення в Україні здійснюється без його присутності.

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем

Рішення суду України про розірвання шлюбу з іноземним громадянином дійсне на всій території України та є офіційним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу. Найпростіше здійснити розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей, тобто коли у подружжя немає спільних дітей.

Судові рішення України про розірвання шлюбу з іноземцем можуть мати юридичну силу в інших країнах випадках його визнання, а саме:

  1. якщо між державами є відповідні договірні відносини, то рішення визнається та є дійсним автоматично;
  2. через процедуру визнання конкретного рішення компетентними органами тієї держави, в якій необхідно визнати рішення українського суду.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

One Comment

  1. […] розлучитись за кордоном, прлчитайте статтю про порядок розлучення з іноземцем в Україні. Якщо все-таки, ви розірвали шлюбу за кордоном, то слід […]