Порядок укладення шлюбу

Порядок реєстрації шлюбу в Україні досить простий. Отже Ви з своєю половинкою разом уже доволі давно, та хочете укласти шлюб офіційно. Тоді, перед спільним походом до РАЦСу Вам потрібно ознайомитись із порядком укладення шлюбу.

Документ, що підтверджує реєстрацію шлюбу

✅ Офіційним документом, що підтверджує одруження є Свідоцтво про укладення шлюбу, котре видається органом реєстрації актів цивільного стану.

Перш за все, для отримання такого Свідоцтва, Вам із половинкою потрібно звернутись в РАЦС з відповідною заявою про реєстрацію шлюбу. Така заява подається особисто. Працівники РАЦСу допоможуть із написанням та у більшості випадків нададуть шаблон, який потрібно буде заповнити на місці. Після подачі заяви Ви набуваєте статус наречених.

Корисно знати

Додатково, в заяві про реєстрацію шлюбу наречені можуть зазначити побажання щодо зміни прізвища. Молодята мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.

❗️ Варто зазначити, що шлюбний вік в України встановлюється у вісімнадцять років. Але, навіть в шістнадцять років за заявою особи та за рішенням суду може бути надано право на шлюб, якщо такий шлюб відповідає інтересам особи.

Порядок укладення шлюбу в Україні

За загальним правилом шлюб може бути зареєстрований  через один місяць після подачі заяви до РАЦСу. Проте, якщо наречена вагітна або нею народжена дитина, то шлюб можуть укласти і в день звернення до РАЦСу з заявою про реєстрацію шлюбу. Також, станом на сьогодні, усі бажаючі за сплату додаткового державного мита можуть скористатись послугою “Шлюб за добу” та одружитись оминувши довгі очікування.

Реєстрація шлюбу проводиться виключно за особистої участі наречених, а укладення шлюбу через представників не допускається. Під час, після або до укладення шлюбу подружжя може укласти шлюбний договір в Україні. Визнання шлюбного договору недійсним можливе лише за рішенням суду.

За додаткову плату, та за заявою молодят реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану в урочистій обстановці.

Не забувайте, що одруження це важливий крок, котрий породжує певні юридичні наслідки. Ви не лише офіційно зміните свій статус на дружину та чоловіка, а й спільно будете вести господарство, вирішувати побутові питання.

Не секрет, що половина подружніх пар розлучаються. У зв’язку з цим, рекомендую вам прочитати про порядок розлучення в Україні, якщо немає дітей та які документи для розірвання шлюбу будуть необхідні. Також скористайтесь статтею про те як подати заяву в РАЦС онлайн на розлучення та як зареєструвати розірвання шлюбу за кордоном.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

One Comment

  1. […] Чинним законодавством України та законами багатьох інших країн, закріплено принцип одношлюбності. Цей принцип полягає у тому, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному зареєстрованому шлюбі. Таким чином, шлюб не може бути укладений, якщо жінка або чоловік перебувають у іншому зареєстрованому шлюбі. Саме з цією метою існує інститут реєстрації розірвання шлюбу. Звісно, для того щоб шлюб розірвати він має бути укладений, відповідно до вимог законодовства. До речі, на нашому сайті є стаття про порядок укладення шлюбу. […]

Залишити коментар