Головна » Блог » Реєстрація розірвання шлюбу за кордоном

Реєстрація розірвання шлюбу за кордоном

Розірвання шлюбу через консульство

Повноваження консула зареєструвати розірвання шлюбу між громадянами України має місце у випадках, коли принаймні один із них постійно проживає за кордоном (мав затверджені документи для постійного проживання за кордоном (ПМП)).

Можливості розірвання шлюбу:

1. За спільною письмовою заявою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей.

2. За заявою одного з подружжя, якщо інший:

  • визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім;
  • визнаний у встановленому законом порядку недієздатним;
  • засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше трьох років;
  • на підставі рішення суду про розірвання шлюбу.

Умови реєстрації розірвання шлюбу за рішенням суду України:

  • Шлюб, що розривається, мав бути укладений в органах реєстрації актів цивільного стану України.
  • Подається заява подружжя або одного з них, що проживають за кордоном, які розірвали шлюб в Україні через суд та не зареєстрували розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Необхідні документи для реєстрації розірвання шлюбу через консульство:

  • Оригінал рішення суду (витяг з рішення суду) України про розірвання шлюбу, що набрав чинності.
  • Документ про сплату встановленої судом суми державного мита.
  • Паспортний документ.
  • Документ про сплату консульського збору.

Якщо один з подружжя звільнений від сплати державного мита, то реєстрація розірвання шлюбу та видання свідоцтва проводяться незалежно від сплати державного мита іншим з подружжя.

Шлюб розривається незалежно від наявності майнового спору між подружжям.

До заяви про розірвання шлюбу обов’язково додається свідоцтво про шлюб. У разі його відсутності для підтвердження проведеної реєстрації шлюбу вимагається дублікат свідоцтва про шлюб.

Реєстрація розірвання шлюбу на підставі постанови про розірвання шлюбу за взаємною заявою подружжя передбачає особисту присутність подружжя або одного з них.

Якщо один з подружжя відсутній при реєстрації розірвання шлюбу і бажає після розлучення повернути своє дошлюбне прізвище, то він має вказати про це у заяві про розірвання шлюбу, яка подається в консульську установу.

Альтернативою розірвання шлюбу через консульство є розлучення онлайн через адвоката в Україні, така послуга є популярною через те, що не потребує особистої присутності сторін в суді та суттєво економить час.

Розлучення в Польщі для українців

Розлучення – складний процес, який може стати ще складнішим, коли ви перебуваєте в іншій країні, такій як Польща. Для українців, що проживають в Польщі, процедура розлучення потребує ретельного розгляду та розуміння юридичних аспектів. У цій статті ми розглянемо всі нюанси та вимоги, пов’язані з розлученням в Польщі для українців.

Визначення підсудності справи про розірвання шлюбу

Перш ніж розпочати процедуру розлучення, важливо добре ознайомитися з усіма вимогами та процедурами, які необхідно виконати. Це включає в себе ознайомлення з законодавством Польщі та України щодо розлучення, зокрема з міждержавними угодами.

Угодою, яка визначає правовідносини українців на території Польщі є Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах.

Положення щодо розірвання шлюбу закріплені в статті 26 цього договору. Зокрема:

  1. Розірвання шлюбу проводиться згідно з законодавством тієї Договірної Сторони, громадянами якої є подружжя в момент порушення справи.
  2. Якщо в момент порушення справи один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони, а другий – громадянином іншої Договірної Сторони, розірвання шлюбу проводиться згідно з законодавством тієї Договірної Сторони, на території якої вони мають місце проживання. Якщо один з подружжя має місце проживання на території однієї Договірної Сторони, а другий – на території іншої Договірної Сторони, застосовується законодавство тієї Договірної Сторони, орган якої порушив справу.
  3. У справах про розірвання шлюбу, в випадку, передбаченому в пункті 1, компетентним є орган тієї Договірної Сторони, громадянами якої є подружжя в момент порушення справи.
  4. У справах про розірвання шлюбу, в випадку, передбаченому в пункті 2, компетентним є орган тієї Договірної Сторони, на території якої подружжя має місце проживання. Якщо один з подружжя має місце проживання на території однієї Договірної Сторони, а другий – на території іншої Договірної Сторони, компетентними є органи обох Договірних Сторін.
  5. Суд, до компетенції якого належить винесення рішення про розірвання шлюбу, є також компетентним у винесенні рішення про батьківські права і аліменти на користь малолітних дітей.

Подання Заяви про Розлучення

Наступним кроком у процесі розлучення в Польщі є подання заяви про розлучення до відповідного суду. У заяві необхідно вказати всі деталі, пов’язані з подружжям та причини розлучення.

Розгляд Справи в Суді

Після подання заяви справа розглядається в суді. Українські громадяни, які проживають в Польщі, мають право на участь у судовому процесі та представлення своїх аргументів.

Рішення Суду

Після вивчення всіх доказів та аргументів суд приймає рішення щодо розлучення. Це може бути рішення про розлучення або відмову у розлученні, залежно від обставин справи.

Документи

Для подання заяви про розлучення необхідно мати ряд обов’язкових документів, таких як паспорти, свідоцтва про шлюб тощо. Також можуть знадобитися інші документи, залежно від конкретної ситуації.

Висновок

Розлучення в Польщі для українців – це складний процес, який потребує уважного вивчення всіх вимог та нюансів. Дотримання всіх правил та процедур є ключовим для успішного завершення процесу розлучення. Таким чином, українцям, які проживають в Польщі краще звертатись до суду в Україні для розірвання шлюбу. З використанням послуги Розлучення онлайн, розірвання шлюбу можна провести без особистої присутності в суді.

Як розлучитись, якщо жінка за кордоном

Якщо жінка за кордоном, то розлучитись можна в Україні лише через суд. Важливим моментом у цій справі є наявність місця реєстрації дружини в Україні. Якщо дружина не має місця реєстрації в Україні, то рекомендую вам звернутись до фахівця з розлучень – адвоката. Позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем реєстрації дружини. Виключенням є випадки, коли з позивачем проживають неповнолітні діти.

Позовну заяву про розірвання шлюбу, якщо жінка за кордоном можна подати через систему електронного суду, однак, це потребує розуміння цього процесу і може бути складним для більшості людей.

Розлучення з жінкою, яка знаходиться за кордоном, може бути складним процесом, але з професійною підтримкою та належною підготовкою ви зможете пройти цей етап з мінімальними труднощами. Не соромтеся шукати допомогу та пам’ятайте, що після кінця кожного процесу настає новий початок.

Як розлучитись, якщо чоловік за кордоном

Якщо чоловік за короном, то процес розірвання шлюбу відбуватиметься лише в судовому порядку. Незалежно від того чи є у подружжя діти, або майновий спір. Розглядатиме справу районний суд, за місцем реєстрації відповідача. При поданні позову, слід буде додати оригінал свідоцтва про шлюб та копії свідоцтв про народження дітей, якщо такі є, а також вказати місце реєстрації чоловіка. Також потріно сплатити судовий збір. Якщо чоловік за кордоном, то розгляд справи може дещо затягнутись, оскільки, суд може викликати чоловіка для з’ясування його відношення до позову. Однак, рано чи пізно, шлюб буде розірвано.

Також слід зауважити, якщо суд не зможе отримати докази того, що чоловік повідомлений про розгляд справи, суд може подати оголошення про виклик чоловіка в суд через ЗМІ. У такому випадку, буде вважатись, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи.

Останнім часом, суди розглядають справи про розірвання шлюбу в спрощеному провадженні, тобто без виклику сторін. Тому, шанси на швидке розірвання шлюбу, якщо чоловік за кордоном досить високі.

Легалізація документів за кордоном

Чинним законодавством України та законами багатьох інших країн, закріплено принцип одношлюбності. Цей принцип полягає у тому, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному зареєстрованому шлюбі. Таким чином, шлюб не може бути укладений, якщо жінка або чоловік перебувають у іншому зареєстрованому шлюбі. Саме з цією метою існує інститут реєстрації розірвання шлюбу. Звісно, для того щоб шлюб розірвати він має бути укладений, відповідно до вимог законодовства. До речі, на нашому сайті є стаття про порядок укладення шлюбу.

Отже, якщо Ви розлучились в Україні, то можете легалізувати свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду шляхом проставлення апостиля. Інші документи для розірвання шлюбу також можна легалізувати.

Таким чином, проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав та відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів у такому порядку:

  • прийняття документів для проставлення апостиля, формування та реєстрація заяви про проставлення апостиля;
  • розгляд документів, поданих для проставлення апостиля;
  • проставлення апостиля, відмова у його проставленні;
  • видача документів за результатом розгляду заяви про проставлення апостиля.

Так, проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або нотаріуса.

Пам’ятайте, що окрім апостилю, необхідно зробити і нотаріально завірений переклад документу.

Тут ти можеш скачати список та зразки документів, які документи потрібні для розлучення

"Реєстрація

Легалізація документів за кордоном

Легалізація розірвання шлюбу в Україні

Перш ніж вирішити розлучитись за кордоном, прлчитайте статтю про порядок розлучення з іноземцем в Україні. Якщо все-таки, ви розірвали шлюбу за кордоном, то слід проходити процедуру легалізації розірвання шлюбу в Україні. Процедура легалізації закордонних документів про розірвання шлюбу особливо нічим не відрізняється від порядку апостилювання описаного вище.

Для легалізації свідоцтва про розірвання шлюбу зацікавленим особам необхідно звернутися в консульство України тієї країни, в якій було розірвано шлюб, де український консул поставить відповідний посвідчувальний напис на документі.

Після в’їзду в Україну необхідно буде зробити офіційний переклад документа, після чого документом можна буде користуватися нарівні з документами, що видаються в Україні.

Зауважте, що в країнах, які підписали Гаазьку конвенцію, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 5 жовтня 1961 року, немає необхідності проходити консульську легалізацію, а досить проставити апостиль в Міністерстві юстиції відповідної країни.

"Реєстрація

5/5 - (оцінок: 14)
Які документи необхідно подати для проставлення апостиля?

Для проставлення апостиля необхідно подати:

  • оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
  • документ банківської установи про оплату послуг з проставлення апостиля або копію документа, що підтверджує право на звільнення від сплати.
На яких документах може проставлятися апостиль?

Апостиль проставляється:

  • на документах, які виходять від органів судової влади України;
  • на документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції;
  • на адміністративних документах;
  • на документах про освіту та вчені звання;
  • на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
  • на офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.
Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 14)

29 коментарів

  1. Доброго дня за неналежне ставлення до дитини я выгнала чоловіка вже третій місяць не проживаю з ним хочу розірвати шлюб онлайн дітей спільних немаю

  2. Доброго дня, Я живу та працюю в Польщі моя наречена теж , обидва Українці. Чи можна закласти шлюб онлайн? І зареєструвати все електронічним подпісем ?

  3. Добрый день. Нахожусь заграницей хочу розвестись,муж находится на теретории Украины. Помогите пожалуйста.

  4. Доброго дня, з жінкой та дітьми, переїхали в німеччину, тепер хочемо розлучитись, як то зробити? Чи відправляти документи в Укр?

    1. Доброго дня, якщо шлюб укладали в Україні, то розлучитись можна в Україні. З нашою допомогою це можна зробити без вашої участі. Для цього необхідно отримати свідоцтво про шлюб, яке подається до суду в ОРИГІНАЛІ. Його можете надіслати нам або ми можемо виготовити тут його дублікат. Після чого сформувати позовну заяву з копіями документів щодо народження дітей та ін. і відправити до суду.

      1. Доброго дня! Може я не туда звертаюсь, можу в вас попросити консультацію,я загубила свідоцтво про розірвання шлюбу, чи можу я його получити на електронну адресу в даний момент я знаходжуся на території Болгарії і мені дуже потрібен цей документ, можливо ви мені допоможете, наперед дякую!

  5. Доброго дня, я знаходжуся зараз в бельгії, хочу розлучитись з жінкою, яка тоже знаходиться тут, дітей не маємо спільного нажитого майна теж, що ви можите порадити.

  6. Доброго дня! Може я не туда звертаюсь, можу в вас попросити консультацію,я загубила свідоцтво про розірвання шлюбу, чи можу я його получити на електронну адресу в даний момент я знаходжуся на території Болгарії і мені дуже потрібен цей документ, можливо ви мені допоможете, наперед дякую!

  7. Дружина і я є громадяни України , але проживаємо закордоном багато років . Обоє маємо ПМЖ і стоїмо на постійному консульському обліку в нашому посольстві . Шлюб був укладений в Украні , маємо дитину . Я хочу подати на розлучення . Чи прийме український суд за’яву на розлучення ?

    1. Доброго дня. Якщо ви проживаєте за кордоном, а шлюб був укладений в Україні і ви хочете розлучитись, то слід виходити з положень Закону “Про міжнародне приватне право”. З аналізу вказаного закону слідує, що є можливість подавати на розірвання шлюбу українцям, які проживають за кордоном в Україні

  8. Добрий вечір! Перебуваємо в Бельгії. Як можна оформити розлучення? Дякую за відповідь.

  9. Доброго дня, хочу розлучитися, обоє з чоловіком знаходимося за кордоном? Порадьте щось.

  10. Доброго дня !Знаходжусь за кордоном шлюб був на Украйні.Як я можу подати на онлайн розлучення .?

    1. Доброго дня, Жанно, ви можете подати в суд на розірвання шлюбу перебуваючи в Польщі. Подавати позовну заяву потрібно до суду за місцем реєстрації відповідача також потрібно сплатити судовий збір та долучити оригінал свідоцтва про шлюб. Після чого, суд буде розглядати вашу справу. Це можна зробити віддалено, але для цього вам потрібно володіти певними юридичними знаннями. Простіше, у вашому випадку, доручити ведення такої справи фахівцям. Зверніться до нас і ми вам допоможемо вирішити питання розірвання шлюбу в найкоротші строки і без вашої участі.

  11. Доброго дня, хочу розлучитися з чоловіком не української національності, на даний момент удвох знаходимося у Німеччині, чи можливо то зробити не їхати до України?

    1. Добрий день! Так, розлучення можливе. Але для надання точної відповіді потрібно більше деталей. Якщо у Вас є питання, будемо раді допомогти.
      Звертайтесь за номером +380682541919( можна telegram,viber, whats app).

    2. Доброго дня.Живемо обое з чоловіком в Бельгії,маємо двох діток,обое Українці,хочемо розлучитися як це можна зробити перебуваючи в Бельгії

      1. Доброго дня, Наталіє, якщо шлюб ви укладали в Україні, то і розлучитись вам потріно в Україні. Оскільки у вас є діти, то це слід робити через суд, за місцем реєстрації когось із вас. для цього потріно підготувати та подати до суду позовну заяву, яку можна надіслати поштою, однак, якщо суд буде вважати за потріне, то може вас викликати у судові засідання. Тому, рекомендую скористатись нашими послуги, ми гарантуємо швидкий процес розучення без необхідності приїзду в Україну.

  12. Добрий вечір

    Скажіть будь ласка чи можна розлучитися якщо я знаходжу за кордоном
    Дякую

    1. Добрий день! Так, можна. Якщо у вас є питання, будемо раді вам допомогти.

  13. Я знаходжусь в Бельгії, чоловік в Україні, хочу розлучитись , допоможіть будь ласка

  14. Доброго дня! Хочу допомоги в розлучені з чоловіком! Вже рік не проживаємо разом. Не знаю де він знаходиться. Маємо 1 спільну дитину.Я з дитиною проживаю в Польщі.

    1. Добрий день. За наявності дітей розлучення можливе через суд. Якщо у вас є питання, будемо раді вам допомогти.
      Звертайтесь за номером +380682541919 і ми надамо Вам консультацію.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top