Головна » Блог » Розірвання шлюбу через РАЦС

Розірвання шлюбу через РАЦС

  1. Умови для розлучення через РАЦС
  2. Документи необхідні для розлучення через РАЦС

Умови для розірвання шлюбу через РАЦС

❗️Якщо Ви з партнером прийняли рішення про розлучення, тоді Законом України передбачено два шляхи розірвання шлюбу:

Я пропоную вам дізнатись ⚠️ розірвання шлюбу онлайн це міф чи реальність, а також все про ⚠️ документи для розірвання шлюбу.

Проте судова тяганина, доволі громіздка та затратна процедура. Ось тут можна дізнатись про порядок розлучення в Україні, якщо немає дітей. До того ж, затратна вона як в фінансовому плані, адже доведеться сплатити чималий судовий збір, так і в плані часових затрат. Процедура розлучення в суді, в середньому триває від двох місяців і довше.

Саме тому, більш доцільним при розлученні буде скористатись послугами РАЦСу, та здійснити процедуру розірвання шлюбу з їх допомогою.

✅ Вам варто знати, що є декілька умов, для реалізації права на розлучення через РАЦС:

  1. Згода подружжя на розлучення;
  2. Відсутність спільних неповнолітніх дітей;
  3. Відсутність вагітності у дружини.

✅ Таким чином, якщо усі вищеперелічені умови дотримано, Ваш шлюб буде розірвано органом РАЦС без з’ясування причини розлучення, у Вас не вимагатимуть доказів неможливості збереження шлюбу та не проводитимуть процедуру примирення. Також, Ваш шлюб буде розірвано не зважаючи на наявність майнового спору між подружжям.

Розірвання шлюбу через РАЦС
Інфографіка

Важливою умовою розлучення через орган реєстрації актів цивільного стану є взаємна згода подружжя, це передбачає особисту подачу заяви про розірвання шлюбу до РАЦСу. В окремих випадках, за неможливості особою особисто подати заяву про розлучення, Законом передбачена подача нотаріально завіреної заяви через належного представника. Таким чином, після подачі такої заяви, офіційна реєстрація розірвання шлюбу буде проведена через місяць.

❗️Пам’ятайте, протягом місяця з дня подачі заяви про розлучення Ви маєте можливість її відкликати, а Ваш шлюб не буде розірвано.

Одноособове звернення до органу РАЦС з заявою про розірвання шлюбу, допустиме лише в окремих випадках. Так, РАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу в разі визнання судом одного з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним.

Подати заяву в РАЦС онлайн на розлучення

Документи необхідні для розлучення через РАЦС

⚠️ Отже, при зверненні до РАЦСу для розірвання шлюбу Вам необхідно наступні документи:

  1. Спільна заява подружжя про розлучення;
  2. Свідоцтво про укладення шлюбу;
  3. Паспорт обох з подружжя.

У результаті розгляду Вашого звернення, орган РАЦС видає ✔️Свідоцтво про розірвання шлюбу та вносить відповідні відомості в електронний реєстр. На цьому етапі процедура розлучення буде завершена.

5/5 - (оцінок: 8)
Які документи необхідно подати в РАЦС для розлучення, якщо дружина вважається безвісно відсутньою?

В такому випадку до заяви про розірвання шлюбу подружжя  має бути додане свідоцтво про шлюб та паспорт заявника , крім того, додається копія рішення суду (витяг з рішення суду) про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним.

Як можна оскаржити відмову РАЦСу у реєстрації розірвання шлюбу?

Скаргу на дії РАЦСу можна подати до Міністерства Юстиції України або до Окружного адміністративного суду. Скаргу може подати оскаржувач або його представник.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 8)

13 коментарів

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top