Чи можна не йти в суд при розлученні?

Розірвання шлюбу

Як Вам відомо, подружжя, яке має дітей, може розірвати шлюб виключно у судовому порядку. Як чоловік, так і жінка, має право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Проте, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли:

  • один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини;
  • батьківство щодо зачатої або народженої дитини визнано іншою особою;
  • за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

Позов про розірвання шлюбу подається позивачем (одним з подружжя) до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування відповідача (другого з подружжя).

Додатково, за домовленістю між подружжям справа може розглядатися у суді за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-кого з них.

Чи можна не йти в суд при розлученні?

Оскільки, відповідно до вимог законодавства України, позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем проживання, прописки відповідача.

Проте, як показує практика, місце проживання колишнього подружжя може кардинально відрізнятись. Відповідно, ініціатору розлучення буде потрібно звертатись до суду, котрий знаходиться за десятки, а то і сотні кілометрів. І якщо, з подачею документів проблема не велика, адже можна все надіслати поштою, то от із присутністю на судовому засіданні можуть виникнути проблеми.

Існують наступні способи, якими можна скористатись, щоб не йти в суд по справі про розлучення:

  1. Взяти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції;
  2. Подати до суду заяву про розгляд справи за відсутності позивача або його представника;
  3. У разі, якщо Ви є відповідачем по справі можете подати заяву про визнання позовних вимог, у якій варто зазначити, що проти прийняття рішення не заперечуєте.

Таким чином, зазвичай, цих дій достатньо щоб уникнути походу до суду у справі про розлучення.

Лише в окремих випадках суд може визнати явку сторін в судове засідання обов’язковою, але як виходить з практики в справах про розлучення, цього не вимагають.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар