Чи можна не йти в суд при розлученні?

Розірвання шлюбу в суді

Чи можна не йти в суд при розлученні подружжю, яке має дітей. Відомо, що у такому випвдку можна розірвати шлюб виключно у судовому порядку. Як чоловік, так і жінка, має право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Проте, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Крім випадків, коли:

  • один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини;
  • батьківство щодо зачатої або народженої дитини визнано іншою особою;
  • за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

Позов про розірвання шлюбу подається позивачем (одним з подружжя) до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування відповідача (другого з подружжя).

Додатково, за домовленістю між подружжям справа може розглядатися у суді за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-кого з них.

Як уникнути участі в судовому процесі

Відповідно до вимог законодавства України, позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем проживання, прописки відповідача. можливість провести судовий процес з розлучення без участі є у випадках:

Як показує практика, місце проживання колишнього подружжя може кардинально відрізнятись. Відповідно, ініціатору розлучення буде потрібно звертатись до суду, котрий знаходиться за десятки, а то і сотні кілометрів. І якщо, з подачею документів проблема не велика, адже можна все надіслати поштою, то от із присутністю на судовому засіданні можуть виникнути проблеми.

Існують наступні способи, якими можна скористатись, чи можна не йти в суд при розлученні:

  1. Взяти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції;
  2. Подати до суду заяву про розгляд справи за відсутності позивача або його представника;
  3. У разі, якщо Ви є відповідачем по справі можете подати заяву про визнання позовних вимог, у якій варто зазначити, що проти прийняття рішення не заперечуєте;
  4. Скористатись послугами Розлучення онлайн з підготовки позову та відповідних клопотань;

Таким чином, зазвичай, цих дій достатньо щоб уникнути походу до суду у справі про розлучення. Якщо все зробити правильно, то допомога адвоката при розлученні вам не знадобиться.

Якщо ви Відповідач у справі про розлучення, то у разі повторної неявки суд винесе заочне рішення про розірвання шлюбу без вас.

Лише в окремих випадках суд може визнати явку сторін в судове засідання обов’язковою, але як виходить з практики в справах про розлучення, цього не вимагають.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

One Comment

  1. […] Чи можна не йти в суд при розлученні […]