Стягнення аліментів

З якого моменту стягуються аліменти

Ви вирішили стягувати аліменти в судовому порядку? Тоді варто з’ясувати для себе момент з якого розпочнеться стягнення аліментів. Отже, стягнення аліментів за рішенням суду відбувається від дня подання позовної заяви. Позовна заява може бути подана особисто стороною чи її представником через канцелярію суду. В такому випадку вона вважатиметься поданою в день відповідної реєстрації в канцелярії.
Позивачеві варто одержати відмітку канцелярії суду на своєму примірнику позову про дату його реєстрації. Окрім цього, позовна заява з додатками може бути надіслана поштою чи іншим, засобами зв’язку.
У тому випадку, коли позовна заява надсилається через пошту чи передається іншими засобами зв’язку, то днем подачі позову вважається день відповідного відправлення, який підтверджується відповідною відміткою відправлення (квитанція про відправку рекомендованого чи цінного листа, штемпель на конверті тощо).

Чи можна стягнути аліменти за минулий період?

Якщо Ви вирішили стягувати аліменти через декілька років після розлучення, тоді варто знати наступне. Стягнення аліментів за минулий період дозволяється, але лише якщо позивач вживав заходів щодо одержання аліментів від відповідача та не міг їх одержати внаслідок ухилення відповідача від їх сплати. Суд, залежно від обставин справи, може постановити рішення про стягнення аліментів за минулий час, але не більш як за 10 останніх років. У даному випадку, важливе значення має доказування факту ухилення відповідача від сплати аліментів.
Отже,якщо особа за власним бажанням не здійснювала право на одержання аліментів, а відповідач не створював до цього перешкод, аліменти за минулий час не можуть бути стягнені.

В який суд подавати позов про стягнення аліментів

Коли вирішено питання за який період будуть стягуватись аліменти необхідно не лише коректно скласти позовну заяву, а і правильно визначити суд у який її необхідно падати.
Позов може бути поданий за місцем проживання позивача (стягувана аліментів) або відповідача (статті 27, 28 ЦПК України). Якщо позовна заява подана безпосередньо до суду, позов вважається поданим від дня його прийняття.
Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар