Стягнення аліментів

Ви вирішили стягувати аліменти в судовому порядку. Після того, як ви визначили розмір аліментів на дитину, який плануєте стягувати, варто з’ясувати для себе момент з якого розпочнеться нарахування аліментів. Отже, сплата аліментів за рішенням суду відбувається від дня подання позовної заяви. Позовна заява може бути подана особисто стороною чи її представником через канцелярію суду. У такому випадку вона вважатиметься поданою в день відповідної реєстрації в канцелярії.

З якого моменту стягуються аліменти

Позивачеві варто одержати відмітку канцелярії суду на своєму примірнику позову про дату його реєстрації. Окрім цього, позовна заява з додатками може бути надіслана поштою чи іншим, засобами зв’язку.
У тому випадку, коли позовна заява надсилається через пошту чи передається іншими засобами зв’язку, то днем подачі позову вважається день відповідного відправлення, який підтверджується відповідною відміткою відправлення (квитанція про відправку рекомендованого чи цінного листа, штемпель на конверті тощо).

До речі, стягувати аліменти можна не залежно від того чи подали ви документи на розірвання шлюбу чи перебуваєте в шлюбі. Також можна стягувати аліменти і на повнолітніх дітей, які продовжують навчання.

Стягнення аліментів за минулий період

інфографіка

Стягнення аліментів за минулий час

Якщо Ви вирішили стягувати аліменти через декілька років після розлучення, тоді варто знати наступне. Стягнення аліментів за минулий час дозволяється, але лише якщо позивач вживав заходів щодо одержання аліментів від відповідача та не міг їх одержати внаслідок ухилення відповідача від їх сплати. Суд, залежно від обставин справи, може постановити рішення про те щоб стягнути аліменти за минулий час, але не більш як за 10 останніх років. У даному випадку, важливе значення має доказування факту ухилення відповідача від сплати аліментів.
Отже,якщо особа за власним бажанням не здійснювала право на одержання аліментів, а відповідач не створював до цього перешкод, аліменти за минулий час не можуть бути стягнені.

В який суд подавати позов про стягнення аліментів

Коли вирішено питання за який період будуть стягуватись аліменти необхідно не лише коректно скласти позовну заяву, а і правильно визначити суд у який її необхідно падати.
Позов може бути поданий за місцем проживання позивача (стягувача аліментів) або відповідача (статті 27, 28 ЦПК України). Якщо позовна заява подана безпосередньо до суду, позов вважається поданим від дня його прийняття.
Аліменти на утримання дитини можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

Рішення суду про стягнення аліментів не є гарантією фактичного стягнення аліментів. Для стягнення заборгованості за аліментами слід звертатись до державного виконавця.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

6 коментарів

  1. […] за виконавчим листом, пред’явленим до виконання, стягнення аліментів не відбувається, у зв’язку з розшуком платника […]

  2. […] відповідача. Якщо у позовній заяві немає вимог про стягнення аліментів та не вирішується питання про поділ майна подружжя, […]

  3. […] передбачено, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого така вимога не […]

  4. […] стягнення аліментів з іноземця потрібно подати разом з позовом такі […]

  5. […] Є два способи стягнення аліментів на утримання дитини. […]

  6. […] дочку, сина у деяких випадках. Таким чином, стягнення аліментів на повнолітню дитину відбувається за рішенням […]

Залишити коментар