Позовна заява про розірвання шлюбу
- Форма позовної заяви про розірвання шлюбу
- Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу
- Куди подати позовну заяву на розлучення
- Позовна заява про розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей (зразок)
- Заява для розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей (зразок)
- Позов щодо розірвання шлюбу та зміну прізвища на дошлюбне (зразок)
- Спільна заява для розірвання шлюбу (зразок)
- Як відкликати заяву з розірвання шлюбу (зразок)
- Уточнена позовна заява для розірвання шлюбу (зразок)
- Ціна позовної заяви з розірвання шлюбу станом на 2023 рік
Форма позовної заяви про розірвання шлюбу
Позовна заява про розірвання шлюбу складається в письмовій формі в трьох примірниках. Два примірники позову з усіма доданими документами, а саме:
- Оригінал свідоцтва про шлюб
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача
- Копія паспорта та коду відповідача
- Копія свідоцтва про народження дітей (якщо є спільні неповнолітні діти)
- Докази сплати судового збору
Позовна заява разом з додатками подається до відповідного суду.
Позовну заяву з розлучення можна направити поштою на адресу суду або ж занести особисто та подати через канцелярію суду.
Якщо ви подаєте документи через канцелярію суду, то відповідальний за прийом документів працівник повинен поставити відмітку щодо отримання, на третьому примірнику заяви. Саме третій примірник позову з відміткою про отримання повинен залишитись у вас на руках.
Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу
Окрім правильної форми, позовна заява має бути правильно-змістовно наповнена.
Так, зміст позову повинен відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. Ви повинні правильно заначити реквізити сторін, найменування, адресу, вказати сплачену суму судового збору.
Інформація, що зазначається в позовній заяві, повинна відображати реальні обставини та містити пояснення, чому збереження шлюбу не можливе.
Якщо у подружжя є неповнолітні діти також варто про це зазначити і вказати чи є спір щодо їх місця проживання чи ні.
Куди подати позовну заяву про розірвання шлюбу
Після формування позовної заяви з розлучення, остання скеровується в суд для розгляду. Якщо, документ складений правильно, суд, перевіривши дані про Відповідача, відкриває провадження по справі та розглядає її по суті.
Але як визначити в який саме суд подати позов про розлучення?
Тут все доволі просто, оскільки справа має розглядатись за місцем реєстрації або перебування Відповідача то і суд обираєте відповідно до місця його прописки.
Якщо ж нова адреса прописки або перебування Відповідача вам не відома, можете скерувати позов за останнім відомим місцем знаходження чоловіка/дружини. Але будьте готові, що суд перенаправить справу до належного суду після перевірки інформації.
При відсутності можливості розірвати шлюб через державний орган реєстрації актів цивільного стану, подружжю необхідно буде звернутись до суду. В залежності від ситуації, існують різні шляхи звернення та відповідно різні види заяв про розірвання шлюбу. Кожна з заяв має свої особливості які варто враховувати та про які буде згадано нижче.
Позовна заява про розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей
Позовна заява про розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми складається в письмовій формі в трьох примірниках. Два примірники позову з усіма доданими документами, подаються до суду. Особливістю позовної заяви з розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей є необхідність долучення копії свідоцтва про народження дитини, а також варто вказати безпосередньо в тексті позву чи існує спір щодо визначення місця проживання дитини між батьками. Окрім цього, в такому позові можуть вирішуватись й інші питання, що стосуються дитини, зокрема і щодо сплати аліментів.
? заява в суд на розлучення є діти (зразок)
Позовна заява про розірвання шлюбу в суд, якщо немає дітей
Як і в попередньому варіанті, позовна заява складається в письмовій формі в трьох примірниках. Два примірники позову з усіма доданими документами, подаються до суду, а третій залишається у вас. При написанні позову з розірвання шлюбу подружжям, яке не має дітей варто зазначити причину, чому сторони не можуть розірвати шлюб в позасудовому порядку. До таких підстав можна віднести: не бажання одного з подружжя розірвати шлюб; відсутність відомостей щодо місцезнаходження чоловіка/дружини чи інші.
?заява в суд на розлучення немає дітей (зразок)
Позов про розірвання шлюбу та зміну прізвища на дошлюбне
Сімейним кодексом України, передбачено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
У позовній заяві з розірвання шлюбу слід також вказувати чи просите суд відновити своє дошлюбне прізвище. Позовну вимогу щодо зміни прізвища на дошлюбне слід зазначати у прохальній частині позовної заяви. Судовий збір за вимогу про відновлення дошлюбного прізвища не сплачується.
?заява в суд на розлучення та зміну прізвища на дошлюбне (зразок)
Спільна позовна заява подружжя про розірвання шлюбу
Законом передбачена окрема процедура розірвання шлюбу подружжям яке має дітей за їх спільною заявою. Цей спосіб розлучення доволі швидкий, адже відбувається в порядку окремого провадження. Термін розгляду справи про розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя становить 1 місяць. Але, щоб суд прийняв таку спільну заяву до розгляду, до неї потрібно долучити Договір, укладений між батьками щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини. У такому Договорі можна прописати усі деталі щодо режиму побачень, розміру аліментів та інших нюансів.
?спільна заява подружжя в суд на розлучення (зразок)
Заява про відмову від позову про розлучення
Якщо після звернення до суду подружжя примирилось та потреба у розлученні відпала, вам необхідно або з’явитись в судове засідання і відмовитись від позову або подати письмову заяву з такою відмовою. У заяві також потрібно зазначити підстави для закриття провадження та адресу на яку суд має скерувати оригінал свідоцтва про шлюб після закриття провадження у справі. Зазначену заяву про відкликання позову (закриття провадження у справі) потрібно подати через канцелярію суду або направити поштою на адресу суду.
?заява про відмову від позову про розірвання шлюбу (зразок)
Заява на уточнення позовних вимог у справі про розлучення
Якщо після звернення до суду ви вирішили змінити позовні вимоги, наприклад, змінити прізвище на дошлюбне, у вас є можливість подати уточнену позовну заяву. Але пам’ятайте, що змінити (збільшити або зменшити) свої позовні вимоги, ви можете лише на підготовчій стадії судового процесу. У разі, якщо суд перейде до розгляду справи по суті, змінити зміст позовних вимог вже не вдасться. Так, для зміни позовних вимог необхідно подати в суд заяву про уточнення позовних вимог та сам уточнений позов.
?заява на уточнення позовних вимог у справі про розлучення (зразок)
Ціна заяви на розлучення у 2023 році
Станом на 2023 рік для звернення до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1073,60 грн. Даний платіж є обов’язковим та його не вдасться уникнути, адже якщо ви подасте позовну заяву без квитанції про сплату судового збору, суд залишить таку позовну заяву без руху, надавши вам строк для усунення недоліків. Проте, при позитивному вирішенні спору зазначену суму можна стягнути з Відповідача по справі. Дещо меншу суму судового збору доведеться сплатити подружжю, котре звернеться з спільною заявою в порядку окремого провадження, для них сума судового збору становитиме 536 грн. Згідно даних, взятих на сайті судової влади, у 2023 році за подачу заяви одним з подружжя про розірвання шлюбу стягується плата в розмірі 1073,60 грн. тобто 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684 гривня. За подання спільної заяви подружжя, які мають неповнолітніх дітей, яка буде розглядатись в порядку окремого провадження, сплачується судовий збір в розмірі 536 грн.Окремо сплачується вартість послуг адвоката, якщо ви вирішите скористатись професійною правовою допомогою.
Перегляньте відео від юристів, щодо розірвання шлюбу
Позовна заява про розірвання шлюбу може подаватись:
- до суду за місцем реєстрації або проживання відповідача
- до суду за місцем реєстрації або проживання позивача (якщо з ним проживають діти)
Згідно даних, взятих на сайті судової влади, у 2023 році за подачу заяви одним з подружжя про розірвання шлюбу стягується плата в розмірі 1073,60 грн. тобто 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684 гривня. За подання спільної заяви подружжя, які мають неповнолітніх дітей, яка буде розглядатись в порядку окремого провадження, сплачується судовий збір в розмірі 536 грн.
Дуже корисно! Дякую
Будь-ласка, якщо виникатимуть запитаня – звертайтесь, з радістю відповім!
Невірно вказаний розмір судового збору! Згідно даних, взятих на сайті судової влади, у 2023 році за подачу заяви одним з подружжя про розірвання шлюбу стягується плата в розмірі 1073,60 грн. тобто 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2684 гривня. За подання спільної заяви подружжя, які мають неповнолітніх дітей, яка буде розглядатись в порядку окремого провадження, сплачується судовий збір в розмірі 536 грн.
Вже все виправили. Дякуємо, що допомагаєте нам бути кращими. Гарного дня!