Розірвання шлюбу онлайн – міф чи реальність. У цій статті ви нарешті отримаєте відповідь та дізнаєтесь, чи можливо розірвати шлюб онлайн. Чи можливо розлучитись без особистої фізичної присутності в суді. Чи можливо розлучитись онлайн через відділ РАЦС та як це зробити. Ви дізнаєтесь про підводні камені які бувають при розірванні шлюбу, та про секретні лайфхаки, які допоможуть уникнути судової тяганини при розлученні.
- Розірвання шлюбу онлайн через відділ РАЦС
- Розірвання шлюбу онлайн через суд
- Подання позовної заяви на розірвання шлюбу онлайн
- Розгляд справи про розірвання шлюбу в суді
- Участь в судових засіданнях у справі про розірвання шлюбу онлайн
- Строк на примирення при розірванні шлюбу
- Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу
Адвокати з розірвання шлюбу онлайн
Адвокати Розлучення онлайн надають послуги з розірвання шлюбу, поділу майна, стягнення аліментів, спадкування та у інших справах з цієї категорії у всіх судах України. Якщо самостійно займатись процедурою розлучення немає часу чи бажання, то – залишіть заявку в чаті на сайті.
До речі, Розлучення онлайн, надає послуги своїм клієнтам, які на даний перебувають за кордоном і через пандемію чи з інших причин не можуть приїхати в Україну.
Тепер перейдемо власне до нашої теми: розірвання шлюбу онлайн це все таки міф чи реальність. Як найкраще і максимально ефективно діяти щоб розірвати шлюб швидко, а також як розірвати шлюб без допомоги адвоката, тобто самостійно.

Розірвання шлюбу онлайн через відділ РАЦС
Спочатку розглянемо варіант розірвання шлюбу онлайн через відділ РАЦС. Відразу скажу, що сервіс від Міністерства юстиції, який пропонує розлучення онлайн, дає можливість лише подати документи на розлучення. Однак, для того щоб зареєструвати розірвання шлюбу, все-одно, потрібно прийти особисто у відділ РАЦС.
Для того щоб розлучитись через РАЦС у подружжя має бути спільна згода на розірвання шлюбу та немає бути спільних дітей. Подати заяву на розлучення через відділ РАЦС можна через спеціально створений сервіс від Міністерства юстиції України.
Для реєстрації на цьому веб-порталі вам знадобиться електронна пошта. На цю пошту, після реєстрації, ви отримаєте доступ до особистого електронного кабінету, де власне і можна буде сформувати заяву на розІрвання шлюбу онлайн.
Після входу в кабінет слід вибрати розділ – заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу, натиснути кнопку Подати заяву, після чого, обрати вид заяви, а саме “заява про розірвання шлюбу подружжя, яке немає дітей”. Далі, ви можете вибрати будь який відділ реєстрації актів цивільного стану для реєстрації заяви на розлучення онлайн, а також, дату.
Важливо запам’ятати, що дата відвідування відділу РАЦС, яку ви обираєте, має бути не раніше ніж через місяць після дати заповнення і подання цієї заяви онлайн. Тому, що за законом реєстрація розірвання шлюбу відбувається не раніше ніж через місяць після подання заяви до РАЦСу.
Далі слід уважно та без помилок заповнити персональні дані та додати скан-копії свідоцтва про шлюб та паспортних документів обох з подружжя.
Коли всі персональні дані заповнені, а скан-копії додані та завантажені, кожен з подружжя має підписати таку заяву своїм електронним цифровим підписом.
Використання електронного цифрового підпису для розірвання шлюбу
Електронний цифровий підпис можна зробити онлайн при наявності банківської карти від Приватбанку, через банківський сервіс Приват24. Це займе п’ять хвилин Вашого часу і жодних проблем не викличе. Якщо не розберетесь самостійно, зателефонуйте на гарячу лінію в Приватбанк і вам там допоможуть це зробити.
Чому важливо поставити електронний підпис на заяві, яку ви подаєте. Тому що якщо надіслати заяву без електронного підпису, то вам потрібно буде з’явитись особисто у відділ РАЦС двічі – перший раз для підписання вашої заяви, яку ви подали онлайн, а вдруге – для реєстрації розірвання шлюбу. Якщо ж заяву підписано електронним цифровим підписом, то зявитись в РАЦС потрібно буде не два рази, а лише один.
Тобто розлучення онлайн через відділ РАЦС це швидше міф ніж реальність. Оскільки, у будь-якому випадку, прийти до відділу РАЦС хоча б один раз, але буде потрібно.
Тепер пропоную перейти до важливого питання, яке вас цікавить, а саме, чи можливо розлучитись через суд самостійно онлайн без допомоги адвоката, тобто взагалі без відвідування судових засідань.
Розірвання шлюбу онлайн через суд
Розірвання шлюбу онлайн через суд цілком можливо, але як уникнути проблем, які можуть виникати при розлученні саме через суд.
Ви вже знаєте, що розірвання шлюбу онлайн через РАЦС це є насправді міф – оскільки, в будь-якому випадку, з’являтися до відділу РАЦС буде потрібно. Зовсім інша історія при розірванні шлюбу через суд. Якщо правильно оформити та подати всі документи, а також постійно слідкувати за станом розгляду вашої справи в суді через веб-портал Судової влади то розлучення через суд без особистої участі це цілком реально.
Зараз я детально розповім вам як самостійно розірвати шлюб онлайн, тобто без присутності в суді, починаючи від подання позовної заяви, закінчуючи отриманням рішення суду про розірвання шлюбу.
Подання позовної заяви на розірвання шлюбу онлайн
Важливо пам’ятати, що розірвати шлюб без участі в суді можна, при умові, що у вас немає жодних майнових претензій чи майнового спору з відповідачем. Якщо ж такий спір є, то я рекомендую подавати окремий позов про поділ майна подружжя та для цього обов’язково наймати адвоката.
Розірвання шлюбу онлайн починається з подання позовної заяви до суду. Тому, перше, що потрібно зробити для розлучення онлайн це підготувати позовну заяву.
Позовна заява має бути оформлена у відповідності до вимог Цивільного-процесуального кодексу України. У мережі інтернет можна знайти різні платні сервіси, це веб-сторінки або чат-боти, які пропонують вам підготувати таку позовну заяву. Тобто ви вносите свої дані у спеціальні форми, далі ці форми обробляються, підставляються у вже готовий шаблон позовної заяви та така заява надсилається вам на електронну пошту, а також надсилається інструкція про те, як подати цей позов до суду.
Сервіси для розірвання шлюбу онлайн
Я особисто би не рекомендував користуватись такими сервісами, оскільки, до мене приходять клієнти, яким суди залишають такі позовні заяви без руху та навіть без розгляду.
Так може відбуватись тому, що при заповненні анкетних даних чи іншої інформації, необхідної для формування позову клієнт робить описку у назві вулиці або назві органу, який реєстрував шлюб і автоматично така помилка потрапляє у позовну заяву, а потім і до суду. Фактично така позовна заява є оформлена з суттєвими недоліками. Дуже добре, якщо суд дасть можливість усунути такі недоліки, або поверне заяву, гірше коли суд виносить рішення, і вже в рішенні ви бачите, що там є описка чи неточність. Цю проблему виправити вже важче.
Для того щоб гарантовано підготувати якісну позовну заяву краще все-таки звернутись до адвоката, оплатити лише за підготовку позовної заяви, отримати консультацію про подальші дії. Ви будете мати контакт цього адвоката для того щоб, у разі чого, було до кого звернутись за допомогою.
До речі, спеціально для підписників ютуб каналу Блог юриста, у нас є спеціальна пропозиція про яку ви дізнаєтесь, якщо переглянете це відео та підришетесь на канал Блог Юриста.
Знижки для клієнтів Розлучення онлайн
Крім того, для клієнтів Розлучення Онлайн діє постійна знижка у розмірі двадцяти відсотків на інші юридичні послуги у сфері сімейних відносин. Тобто якщо ви замовили в нас підготовку позову, то ви маєте право на отримання двадцятивідсоткової знижки на інші послуги Розлучення Онлайн, не лише на підготовку інших позовних заяв, але й у тому числі і на представництво ваших інтересів в суді.
Розгляд справи про розірвання шлюбу в суді
Отже, перший етап позаду, ви подали позовну заяву до суду. Тепер, слід дочекатись призначення справи до розгляду та подавати клопотання про розгляд справи без вашої участі в суді або клопотання про участь в режимі відеоконференції.
Для того, щоб дізнатись хто розглядатиме вашу справу та чи призначена вона до розгляду слід скористатись веб-порталом Судової влади України.
На цьому порталі вам слід буде обрати назву суду до якого ви подали позовну заяву, вказати дату подання заяви та ваше прізвище та натиснути пошук. Якщо ваша справа вже призначена до розгляду, то в колонці стадія розгляду буде стояти дата судового засідання у вашій справі.

Повідомляю, що в залежності від конкретного суду та судді, час протягом, якого ця інформація з’являється в реєстрі може суттєво відрізнятись: від декількох днів до декількох тижнів. Тому, рекомендую вам запастись терпінням. Якщо ж інформації про призначення справи до розгляду немає протягом місяця – а розлучитись потрібно терміново, то у таких випадках, я рекомендую писати запит на ім’я судді, або навіть скаргу.
Участь в судових засіданнях у справі про розірвання шлюбу онлайн
Якщо інформація про те, хто розглядає справу вже є, також є інформація про дату судового засідання – у вас є два варіанти дій:
- подати клопотання про розгляд справи без вашої участі в суді. Рекомендую його використовувати, якщо відповідач не заперечує проти розлучення;
- подати клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з використання системи відеозв’язку EASY CON COURT.
Перевагою системи EASY CON COURT, або “ІЗІКОН” є те, що ви можете взяти участь у судовому засіданні з будь-якої точки планети де є Інтернет. Для того щоб зареєструватись у цій системі потрібен електронний цифровий підпис. Як його зробити, я розповідав раніше.
Таким чином, маючи комп’ютер та доступ до інтернету ви можете взяти участь у вашій справі в режимі онлайн. І це дійсно проривне рішення, яке дозволить вам зекономити багато часу.
Зразки обидвох клопотань, про розгляд справи без Вашої участі та щодо розгляду справи в режимі відеоконференції є у нас на веб-сайті де ви можете їх безкоштовно завантажити. Або якщо ви скористались нашими послугами з підготовки позову, то ви отримали такі клопотання вже готові.
Строк на примирення при розірванні шлюбу
Якщо ви вирішили взяти участь у справі, то під час судового розгляду вам слід бути готовим до того, що суд може запропонувати вам строк на примирення. Такий строк, суд переважно встановлює від двох до шести місяців, але лише у тому випадку, якщо інший з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу та хоче примирення. Ви маєте право заперечити щодо тривалості строку на примирення, особливо якщо у вас в планах створити іншу сім’ю. Суд враховує ваші аргументи та відповідно визначає строк на примирення. Такий строк суд вправі визначати лише раз, і якщо після завершення цього строку сторони не примирились і наполягають на розірвання шлюбу – суд виносить рішення про розлучення.
Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу
Рішення суду є документом, який підтверджує розірвання шлюбу. Свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо шлюб було розірвано судом не видається. Таке рішення може бути оскаржене протягом тридцяти календарних днів до апеляційного суду. Якщо рішення не оскаржувалось, то воно набирає чинності та для того щоб його отримати, вам слід надіслати відповідну заяву до суду.
Надсилати таку заяву я рекомендую через двадцять п’ять днів після винесення рішення про розірвання шлюбу. Також бувають й інші підстави припинення шлюбу.
Зразок заяви для розірвання шлюбу онлайн
Зразки всіх документів для розірвання шлюбу, про які йшлося вище, а саме зразок заяви на розірвання шлюбу, клопотання про розгляд справи без участі, заява на отримання рішення суду та інші документи, є на веб сайті Розлучення онлайн в розділі Зразки заяв. Також там ви знайдете посилання на інші статті, а саме з розірвання шлюбу з іноземцем, розлучення за згодою сторін, розлучення через відділ РАЦС та інші.
Тому, можете сміливо переходити за цими посиланнями та використовувати зразки документів які там розміщено. Будь ласка, якщо у вас є запитання з приводу інформації, яку я надав у цій статті – напишіть в коментарях- я всім відповім. Навіть, якщо ви зараз за кордоном, то сміливо можете звертатись – обов’язково допоможу вам вирішити ваші юридичні сімейні питання.
Так, для цього вам потрібно створити електронний цифровий підпис та зареєструватися в системі Електронний суд. Після цього вам потріьно зайти в розділ заяви, внести анкетні дані сторін та написати текст заяви.
Для цього ви можете скористатися сайтом судової влади, вам потрібно вписати номер справи або ваше прізвище ім’я по-батькові. Після внесення цих даних вам буде відображатися актуальний стан розгляду справи.
Доброго дня! Хочу розвистись з дружиною.. Живимо в Фінляндії. Можливо це зробити через консульство
Доброго дня, наскільки мені відомо консульство таких послуг не надає. Лише через РАЦС в Україні, або через суд.
Можна зробити без вашої присутності в суді.
Розвистись через місцевий суд довго, пів року чикати… Як можна швидше… Самі зрозумійте жінка ізмінила і продовжу спати з чужим чоловіком
..
Якщо постаратись то можна вкластись і у 3 місяці. Бували випадки до місяці наші клієнти отримували рішення суду про розірвання шлюбу. Тут багато залежить від судді і суду.
Доброго дня! Скільки коштує послуга розірвання шлюбу онлайн через суд? Дякую
Доброго дня! Вартість послуг та термін залежить від обстави справи.
Для розрахунку вартості саме у Вашій справі звертайтесь за номером +380682541919.