Виїзд з дитиною за кордон без згоди батька та без рішення суду

Тимчасовий виїзд з дитиною за кордон

Очевидно, що всі питання щодо виховання дитини мають вирішуватись батьками спільно. Проте, не рідко виникають обставини, за яких один із батьків змушений самостійно виховувати дитину і при цьому залишається залежним від згоди другого з батьків на здійснення певних дій. Так, навіть для відпочинку з дитиною за кордоном необхідна згода того з батьків хто проживає окремо. Тож, виїзд з дитиною за кордон може перетворитись у складний квест.

Донедавна при ненаданні одним із батьків нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон необхідно було вирішувати це питання виключно у судовому порядку. А, як відомо судовий процес завжди пов’язаний з тривалим вирішенням питання та іноді буває тривалішим ніж той строк, на який планується виїзд за межі України.

На даний час обставини змінилися, тепер у випадках виїзду за межі України з метою:

 • лікування,
 • навчання,
 • участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах,
 • оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей – за наявності законом визначених обставин – ситуація може бути вирішена без суду.

Порядок та підстави виїзду дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків регулюється Сімейним кодексом та Правилами перетинання державного кордону громадянами України.

Варто зазначити, що спрощеною процедурою виїзду дитини за кордон може скористатись той із батьків, з яким проживає дитина. Місце проживання має обов’язково підтверджуватись рішенням суду або органу опіки та піклування, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з тим із батьків, який має намір виїздити за межі України з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.

Документи для виїзду з дитиною за кордон

Отже, щоб скористатись своїм правом, та виїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків Вам варто отримати підтвердження місця проживання органом опіки та піклування.

Так, вам необхідно звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання дитини з наступним переліком документів:

 1. заява до органу опіки та піклування;
 2. копія свого паспорта;
 3. копія паспорта дитини (у разі наявності);
 4. довідка про реєстрацію місця проживання заявника (у разі, якщо в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);
 5. довідка про реєстрацію місця проживання дитини;
 6. копія свідоцтва про народження дитини;
 7. копія рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);
 8. підтвердження про відправлення другому з батьків рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України із зазначенням мети виїзду, держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Отже, після розгляду органом опіки та піклування Вашої заяви, Ви отримаєте відповідний висновок. Саме цей висновок про місце проживання дитини,  і необхідно буде пред’явити при перетині кордону.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар