Головна » Блог » Як розлучитись в Україні

Як розлучитись в Україні

Розлучення – непроста життєва ситуація, яка може потребувати багато сил та емоцій. В Україні процес розлучення регулюється законодавством, і для його здійснення необхідно виконати певні правила і процедури. У цій статті я розповім, як розлучитись в Україні, які документи необхідно надати для цього, а також які можливості є для проведення процесу розлучення без зайвих витрат і клопотів.

  1. Як подати на розлучення в Україні
  2. Які документи потрібні для розлучення
  3. Як розлучитись в Україні через РАЦС(інфографіка, відео)
  4. Як розлучитись в Україні через суд (інфографіка, відео)
  5. Як розлучитись онлайн (відео)
  6. Позасудовий порядок розірвання шлюбу

1. Як подати на розлучення в Україні

Якщо у подружжя немає спільних дітей і немає суперечок по майну, то вони можуть подати заяву на розлучення в РАЦС. Для цього їм необхідно звернутися в РАЦС за місцем своєї реєстрації або проживання і надати наступні документи: заява на розлучення, паспорти подружжя, свідоцтво про шлюб.

У разі, якщо подружжя має спільних неповнолітніх дітей або є спори по майну, то необхідно подати на розлучення через суд. Для цього один з подружжя повинен звернутися до суду за місцем реєстрації іншого чоловіка і подати позовну заяву на розлучення. У позовній заяві необхідно вказати причини, по яких ви хочете розлучитись, а також надати докази.

При поданні на розлучення через суд необхідно враховувати, що процедура може зайняти від декількох місяців до року і більше, залежно від складності справи і навантаження на суд. Крім того, при розлученні через суд можливі додаткові витрати на оплату юриста і судових витрат.

Якщо подружжя знаходиться за межами України, то подання на розлучення також може робитися через суд. В цьому випадку, подавати позовну заяву можна як до суду за місцем реєстрації, так і до суду, де мешкає один з подружжя. При цьому необхідно враховувати, що процедура може зайняти більше часу і вимагає особливого підходу в оформленні документів і оплаті юридичних послуг.

Як подати на розлучення в Україні? Це питання, яке хвилює багато людей, що зіткнулися з проблемами в шлюбі. Подання на розлучення в Україні може робитися як через ЗАГС, так і через суд.

Як розлучитись в Україні
Як розлучитись в Україні

2. Які документи потрібні для розлучення

Документи, необхідні для подання заяви на розлучення, можуть розрізнятися залежно від обставин конкретного випадку. У загальному випадку потрібні наступні документи:

  • Заява про розлучення – це основний документ, який подається до суду і містить інформацію про подружжя і причини розлучення. Заява на розлучення може бути подана як одним з подружжя, так і обома подружжям разом. Обов’язково мають бути вказані ПІБ подружжя, дата укладення шлюбу, місце проживання і причини розлучення.
  • Свідоцтво про шлюб – необхідно надати оригінал свідоцтва про шлюб або його завірену копію.
  • Документи, що підтверджують особи подружжя – це можуть бути паспорти, посвідчення особи або інші документи, що засвідчують особу.
  • Документи, що підтверджують зміну прізвища (якщо такі є).
  • Документи, що підтверджують наявність дітей. Якщо у подружжя є діти, то необхідно надати свідчення про народження дітей або їх завірені копії.
  • Якщо хтось із подружжя знаходиться за межами України – додаткові документи, пов’язані з проживанням за кордоном.
  • Документи, що підтверджують наявність майна – можуть знадобитися при розгляді питань про розділ майна.
  • Документи, що підтверджують права на певні доходи або засоби – також можуть знадобитися при розділі майна.
  • Інші документи – документи, що підтверджують наявність боргів або рішення інших судових інстанцій.

Якщо є неповнолітні діти, то, окрім вищезгаданих документів, необхідно надати додаткові документи, такі як:

  • Свідоцтва про народження дітей.
  • Згода другого батька на розлучення і визначення порядку спілкування з дітьми (якщо батьки розводяться за угодою).
  • Рішення суду про визначення місця проживання дитини і порядку спілкування з нею (якщо таке було прийняте раніше).

Якщо подружжя не має дітей і не має майнових суперечок, то для подання на розлучення досить буде підготувати заяву про розірвання шлюбу і свідоцтво про шлюб.

У разі, якщо у подружжя є спори з приводу виховання і утримання дітей, може знадобитися рішення суду про встановлення порядку спілкування з дітьми і участі у їх утриманні.

Наявність усіх необхідних документів значно пришвидшить розгляд справи.

3. Як розлучитись в Україні через РАЦС

Для розлучення через РАЦС необхідно надати наступні документи:

  • Заповнена заява про розлучення. Заява на розлучення – це формальний документ, який може бути отриманий в найближчому Загсі або викачаний на офіційному сайті Мінюсту України. Заява на розлучення можна подати у будь-який відділ РАЦС, навіть якщо місце проживання подружжя різне.
  • Паспорти обох подружжя.
  • Свідоцтво про шлюб, його копію і переклад українською мовою, якщо воно були видані за кордоном.
  • Документи, що підтверджують зміну прізвища, якщо таке мало місце.
  • Якщо один з подружжя є іноземцем, то необхідно надати копію його/її закордонного паспорта з візою або дозволом на проживання в Україні.
Як розлучитись в Україні
Як розлучитись в Україні через РАЦС

Важливо відмітити, що розлучення через РАЦС можливе тільки у разі, якщо подржжя досягло згоди на розлучення. У разі, якщо один з подружжя не згоден на розлучення або у подружжя є спільні неповнолітні діти, то розлучення може відбутись лише через суд.

Якщо подружжя не має спільних неповнолітніх дітей і обоє згідні на розлучення, то РАЦС через місяць після подання заяви видає свідоцтво про розлучення.

4. Як розлучитись в Україні через суд

Розлучення через суд – це один із найпоширеніших способів розірвання шлюбу в Україні. Процедура розлучення через суд може зайняти від декількох місяців до року і більше. Все залежить від обставин конкретної справи та від завантаженості суду.

Якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти, то суд розгляне питання про те, у кого з батьків житимуть діти після розлучення і як вирішуватимуться питання по їх вихованню та утриманню. Також можуть виникнути спори з приводу майна, яке було набуте за чс шлюбу. У таких випадках рекомендується звернутися по допомогу до досвідченого юриста, який допоможе захистити ваші інтереси і добитися найбільш вигідних умов розлучення. Залежно від складності справи і досвіду юриста, вартість його послуг може варіюватися.

Якщо одна із сторін не бажає розводитися, то процес може затягнутися на довший термін. У такому разі суд може надати строк на примирення, від двох до шести місяців.

У разі, якщо місцезнаходження одного з подружжя невідоме, може знадобитися публікація оголошення в засобах масової інформації.

Також може виникнути ситуація, коли один з подружжя не приходить на засідання суду, не відповідає на запити суду або відсутній за місцем проживання. У такому разі, суд може прийняти рішення про розлучення за його відсутності, але за умови дотримання певних процесуальних вимог.

Як розлучитись в Україні через суд
Як розлучитись в Україні через суд

Для подання на розлучення через суд необхідно мати паспорти подружжя, свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей (якщо є).

Для розлучення через суд необхідно подати позовну заяву в судовий орган за місцем проживання одного з подружжя. У позовній заяві необхідно вказати причини, чому ви просите про розірвання шлюбу, а також дані про ваших спільних дітей.

Якщо подружжя не може досягти згоди щодо проживання дітей після розлучення, суд може винести ухвалу з цього питання.

У цілому, процедура розлучення через суд може зайняти від декількох місяців і більше залежно від обставин конкретного випадку.

5. Як розлучитись онлайн

Для розлучення через суд без присутності в засіданні і без допомоги адвоката необхідно зібрати усі необхідні документи і подати заяву до суду. Заява повинна містити підстави для розлучення, а також інформацію про дітей, якщо вони є. Слід зазначити чи є у сторін спори щодо поділу майна та визначення місця проживання дітей. Суд розпочне процес і відправить повідомлення про це обом сторонам. Якщо під час судового процесу виникнуть питання, то суд може призначити дату засідання, на якому сторони можуть бути присутніми особисто або через своїх представників.

У разі, якщо усі документи зібрані і представлені коректно, розлучення може бути оформлене без присутності в засіданні і без участі адвоката.

Якщо ви бажаєте розвестися через суд без присутності в засіданні суду і без допомоги адвоката, то вам слід:

  • Отримати зразки необхідних документів (заява про розлучення, угода про розділ майна та ін.) на сайті суду або дізнатися, де їх можна отримати особисто.
  • Заповнити і підписати усі необхідні документи.
  • Сплатити судовий збір за розлучення.
  • Відправити усі документи до суду і дочекатися повідомлення про призначення дати розгляду справи.
  • Отримати рішення суду про розлучення, якщо ваш позов був задоволений.

В Україні існує можливість розводитися онлайн через спеціалізовані юридичні компанії, наприклад, Розлучення Онлайн. Для цього не вимагається відвідувати судові засідання. У процесі розлучення онлайн подружжя підписує усі необхідні документи, включаючи заяву про розлучення і угоду про розділ майна, якщо таке є, не виходячи з дому.

У разі, якщо один з подружжя знаходиться за кордоном або не може бути присутнім в суді з інших причин, юристи компанії можуть не лише надати консультацію по оформленню документів і проконсультувати з усіх питань, пов’язаним з процесом розлучення, але й представляти клієнта в суді.

6. Позасудовий порядок розірвання шлюбу

Позасудовий порядок розірвання шлюбу є одним з можливих варіантів розлучення в Україні. Проте, для того, щоб скористатися цим способом, необхідно врахувати ряд обмежень.

Передусім, позасудовий порядок розлучення можливий тільки у тому випадку, якщо у подружжя немає спільних дітей і немає майнових суперечок. Якщо ж існують які-небудь неврегульовані питання, то розлучення можна оформити тільки через суд.

В процесі позасудового розлучення подружжя повинне звернутися в РАЦС і подати заяву про розірвання шлюбу.

Після проходження усіх формальностей, РАЦС видає посвідчення про розірвання шлюбу, яке стає основою для оформлення усіх необхідних документів.

Важливо відмітити, що позасудовий порядок розлучення є швидким і відносно недорогим способом розірвання шлюбу. Проте, його використання обмежене і можливе тільки при дотриманні певних умов. Якщо ж існують діти або майнові спори, то для розлучення необхідно звернутися до суду.

5/5 - (%vote%: 1)
Скільки часу триває розлучення через суд

Розірвання шлюбу через суд може тривати від одного місяця до півроку і більше. Тривалість судового процесу процесу залежить від декількох факторів.

Чи можливо розлучитись через РАЦС, якщо є спільні діти

Якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти, то розлучення відбувається лише через суд.

Як розлучитись в Україні, якщо обоє з подружжя за кордоном

Якщо один або обоє з подружжя за кордоном, то процес розлучення в Україні відбувається лише через суд. Є декілька варіантів розлучення в Україні, навіть якщо обоє з подружжя за кордоном.

Скільки коштує розлучення в Україні

Вартість процесу розірвання шлюбу через суд коливається від 5000 до 15 тисяч гривень в залежності від складності справи та регіону де проходить процес.

Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top