Як виписати та прописати дитину без дозволу батька?

Як виписати та прописати дитину без дозволу батька?

Доволі часто через непорозуміння та ворожі стосунки батьків страждають інтереси дітей. Коли виникає потреба прописати дитину, один з батьків може на зло іншому просто не давати дозволу на таку дію. Такою поведінкою один з батьків не лише створює проблему для іншого, а і порушує права та потреби дитини.

Проте, якщо згода між батьками таки не була досягнута, тоді варто звернутись за захистом своїх прав до держави. Для здійснення такого захисту існує наступний алгоритм дій:

  1. звернутися  з заявою про прописку дитини до відділу реєстрації місця проживання. Пам’ятайте, що в будь якому разі у прописці вам буде відмовлено, за відсутності дозволу батька, але саме ця відмова Вам і потрібна для наступних кроків.
  2. необхідно звернутися до суду у порядку адміністративного судочинства з позовною заявою до відділу реєстрації місця проживання  з позовними вимогами про скасування рішення про відмову у реєстрації місця проживання дитини та зобов’язання вчинити певні дії.
  3. обґрунтувати у поданій позовній заяві необхідність реєстрації місця проживання дитини для найкращого забезпечення інтересів дитини.
  4. після отримання позитивного рішення суду звернутись до відділу реєстрації місця проживання та прописати дитину.

Порушення прав дитини

Зверніть увагу, що не надаючи згоди на виписку та прописку дитини, батько (мати) тим самим порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання. Згідно з чинним цивільним законодавством України місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них.

Сімейний кодекс зазначає, що місце проживання дитини визначається за домовленістю батьків. Так, у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Додатково варто зазначити, що аналогічна процедура вирішення питання в судовому порядку очікуватиме Вас не лише при свідомій відмові батька/матері, а і при відсутності інформації, зникненні безвісті та в усіх інших випадках, що унеможливлюють отримання такого дозволу.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар