Головна » Блог » Прописати дитину без згоди батька чи матері. Покрокова інструкція.

Як прописати дитину без згоди батька чи матері

Процедура виписки та реєстрації дитини без згоди батька чи матері

Доволі часто через непорозуміння та ворожі стосунки батьків страждають інтереси дітей. Питання зміни місця реєстрації дитини часто загострюється після розлучення сімейної пари. Коли виникає потреба прописати дитину, один з батьків може на зло іншому просто не давати дозволу на таку дію. Такою поведінкою один з батьків не лише створює проблему для іншого, а і порушує права та потреби дитини. Прописка дитини за адресою матері також дасть можливість здійснювати виїзд з дитиною за кордон без згоди батька. Необхідність змінити місце реєстрації дитини може виникнути також після поділу приватизованої квартири при розлученні.

Проте, якщо згода між батьками таки не була досягнута, тоді варто звернутись за захистом своїх прав до держави. Для того щоб прописати дитину без згоди батька або матері існує наступний алгоритм дій:

  1. звернутися з заявою про прописку дитини до відділу реєстрації місця проживання. Пам’ятайте, що в будь якому разі у прописці вам буде відмовлено, за відсутності дозволу батька, але саме ця відмова Вам і потрібна для наступних кроків.
  2. необхідно звернутися до суду у порядку адміністративного судочинства з позовною заявою до відділу реєстрації місця проживання з позовними вимогами про скасування рішення про відмову у реєстрації місця проживання дитини та зобов’язання вчинити певні дії.
  3. обґрунтувати у поданій позовній заяві необхідність реєстрації місця проживання дитини для найкращого забезпечення інтересів дитини.
  4. після отримання позитивного рішення суду звернутись до відділу реєстрації місця проживання та прописати дитину.

Крім того, змінити місце реєстрації дитини можна за рішенням суду за позовом про визначення місця проживання дитини.

Порушення прав дитини

Таким чином, прописати дитину без згоди батька, можливо лише за рішенням суду. Зверніть увагу, що не надаючи згоди на виписку та прописку дитини, батько (мати) тим самим порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання. Згідно з чинним цивільним законодавством України, місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них. Позбавлення батьківських прав когось з батьків, може бути підставою для реєстрації дитини за місцем проживання іншого з батьків.

Сімейний кодекс зазначає, що місце проживання дитини визначається за домовленістю батьків. Так, у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Також місце проживання дитини можна визначити в шлюбному договорі. Також там можна і встановити порядок стягнення аліментів на дитину.

Додатково варто зазначити, що аналогічна процедура вирішення питання в судовому порядку очікуватиме Вас не лише при свідомій відмові батька/матері, а і при відсутності інформації, зникненні безвісті та в усіх інших випадках, що унеможливлюють отримання такого дозволу.

5/5 - (%vote%: 9)
З досягненням дитиною якого віку не є необхідною згода другого з батьків для вирішення питання стосовно місця реєстрації дитини?

Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самостійно.

В який суд необхідно звернутися для оскарження відмови відділу реєстрації місця проживання?

Потрібно звернутися в окружний адміністративний суд за місцем знаходження органу, який видав відмову.

Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 9)

17 коментарів

  1. Доброго дня. У мене таке запитання:
    Чи може дитина, якій 12 років, залишатись зареєстрованою за місцем проживання батька якого позбавили батьківських прав? Якщо так, то при отриманні паспорта в 14 років чи потрібен дозвіл від власників квартири щоб отримати прописку за цим же місцем проживання? Чи все ж таки дитина має бути прописана за місцем проживання мами?

    1. Доброго дня. Дитина може бути зареєстрована за місцем реєстрації батька, якого позбавили батьківських прав. Додаткового дозволу при досягненні 14 річного віку не потрібно

  2. Доброго дня. У мене таке запитання.
    Мати громадянка України зареєстрована в Україні, батько громадянин Росії зареєстрований в Росії. Мати не може приписати дитину по місту своєї реєстрації без дозволу батька. Батько згоден але на даний час неможливо прислати такий дозвіл. Чи обов’язково потрібен такий дозвіл якщо батьки різних націй?

      1. Доброго вечора народжувала закордоном приїхали до України хочу приписати дитину де приписана я та моя старша донечка неможу приписати сина бо потрібний дозвіл від батька а батько закордоном і зним немає нормальних стосунків

          1. Доброго часу доби!
            Якщо діти проживають з матір’ю ( з чоловіком розлучені 13 років), та приписані , але через зміну нового технічного паспорта на житло змінилася цифра будинку, тепер необхідно виписати і вписати дітей за виправленою адресою. Батько дітей не дає згоди на нову приписку, та а рішенні про розірвання шлюбу вказано,що діти залишаються проживати з матір’ю. Чи є дане рішення достатнім щоб без згоди біологічного батька приписати дитину. Дякую

          2. Доброго дня. Для прописки дитини потрібна згодна батька. Сам факт наявності рішення де зазначено з ким проживає дитина не звільняє від необхідності отримати дозвіл другого з батьків на зміну місця реєстрації.

  3. Доброго дня! Таке питання. З батьком дитини розлученні 13 років, зараз постало питання перепрописки за новою адресою. Дозвіл він не дає. Ще й шантажує, за дозвіл вимагає гроші. Тобто, я йому надсилаю гроші за 2 місяці, він мені їх перераховує назад в якості сплачених ним аліментів. Як вчинити правильно? Завчасно дякую.

    1. Добрий день. Спір такого роду можна вирішити в судовому порядку. Вам варто звернутись до суду з заявою про надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини.

  4. Доброго дня. Мати хоче зареєструватися за іншою адресою, але у неї є син 14 років, якого вона хоче залишити зареєстрованим за старою адресою. Чи можна залишити дитину залишити одну зареєстрованою одну окремо від матері? Мати одинока.Дякую.

    1. Доброго дня, змінити реєстрацію місця проживання дитини у 14 років можна не залежно від місця реєстрації матері.

      • дитина у віці від 10 до 14 років тепер може бути прописана не лише за місцем проживання або реєстрації батьків, а й в іншому місці. Тут уже потрібна згода і батьків, і власника житла.

      • у 14 років дитина отримує паспорт і вже може сама вирішувати, чи хоче прописуватися на даній житлоплощі чи вибирає інший варіант прописки. Проте у всіх випадках потрібна згода власника житла.

  5. Доброго вечора)таке питання .Я в розводі з колишнім вже не проживаю 2 роки але я і дитина наша спільна проживаємо в квартирі де власником є мій колишній чоловік ми не прописані в квартирі .цікавить таке питання чи можливо якось прописати дитину до квартири батько не дає згоди

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top