Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

 1. Способи розірвання шлюбу
 2. Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу

Способи розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей відбувається досить часто. Якщо Ви прийняли рішення про розірвання шлюбу і у Вас немає спільних дітей тоді є два варіанти розвитку подій. Так, Законом України передбачено два шляхи розлучення у разі відсутності дітей:

 1. Розлучення через РАЦС
 2. Розірвання шлюбу в судовому порядку. Порядок розлучення через суд, якщо немає дітей
⚠️ Скористайтесь інформацією

Документи для розірвання шлюбу (зразки заяв та клопотань)

Якщо, згода між подружжям не досягнута, то через РАЦС розлучитись не вдасться. Підставами для розірвання шлюбу в судовому порядку, якщо у вас немає дітей можуть бути:

 • наявність спорів щодо майна подружжя,
 • відсутність одного з подружжя в Україні,
 • небажання зустрічатись та подавати спільну заяву до відділу РАЦС

Відповідно, при наявності таких перешкод, доведеться скористатись варіантом звернення до суду. Рекомендую дізнатись, чи можна не йти в суд при розлученні.

Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

Інфографіка

Так, законом передбачена можливість звернутись до суду з позовною заявою про розлучення. Варто пам’ятати, що за відсутності згоди одного з подружжя процес розгляду в суді може дещо затягнутись. З метою економії вашого часу рекомендую скористатись послугою з розірвання шлюбу онлайн – це не міф, а реальність 👍

Зазвичай, справи про розлучення розглядаються судами в межах двох місяців. Проте, враховуючи завантаженість судів або особливі обставини справи, розгляд може затягуватись і на довший період.

Додатково, законом передбачено ряд обставин які стануть на перешкоді в процесі розлучення. До таких обставин відносяться:  вагітність дружини та/або наявність дитини віком до одного року.

Якщо ж такі обставини відсутні, то до позовної заяви про розлучення варто додати наступні документи: оригінал свідоцтва про шлюб; копія паспорта Позивача; копія паспорта Відповідача (за наявності); квитанція про сплату судового збору.

Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу

Позовна заява про розлучення складається в письмовій формі в двох примірниках. Позовна заява повинна відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. Інформація, що в ній зазначається повинна відображати реальні обставини та містити пояснення, чому збереження шлюбу не можливе.

Після сформування позовної заяви про розлучення, остання скеровується в суд для розгляду. Якщо, документ складений правильно, суд, перевіривши дані про Відповідача, відкриває провадження по справі та розглядає її по суті.

Заключним етапом розірвання шлюбу в судовому порядку є винесення судового рішення.

Проте, шлюб вважається розірваним, коли рішення суду про розлучення набере законної сили. Так, згідно Закону, рішення суду набирає чинності через тридцять днів з моменту його винесення.

Отримавши рішення з відміткою про набрання ним законної  сили, процес розлучення можна вважати завершеним, Вам не потрібно самостійно звертатись в РАЦС для внесення даних про розлучення в реєстр. Цю дію суд здійснює самостійно.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

7 коментарів

 1. […] Очевидно, що всі питання щодо виховання дитини мають вирішуватись батьками спільно. Проте, не рідко виникають обставини, за яких один із батьків змушений самостійно виховувати дитину і, при цьому, залишається залежним від згоди другого з батьків на здійснення певних дій. Так, навіть для відпочинку з дитиною за кордоном необхідна згода того з батьків хто проживає окремо. Тож, виїзд дитини за кордон без згоди батька чи матері може перетворитись у складний квест. Дозвіл на виїзд дитини за кордон надають ті батьки, які вказані у свідоцтві про народження. Якщо подружжя живе в шлюбі, але дитина не спільна, то отримувати слід не від чоловіка, а від батька дитини. До речі, якщо подружжя живе в шлюбі з дитиною когось з подружжя від іншого шлюбу, то така пара може отримати розлучення в судовому порядку без дітей. […]

 2. […] відбувається розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей […]

 3. […] розірвання шлюбу. Найпростіше отримати рішення про розірвання шлюбу без дітей, тобто коли у подружжя немає спільних […]

 4. […] розлучення у судовому порядку (якщо згоди досягнути не вдалось). […]

 5. […] сплачуватись за рішенням суду не залежно від того чи розірвано шлюб, чи […]

 6. […] питання, яке вас цікавить, а саме, чи можливо  розлучитись через суд самостійно онлайн без допомоги адвоката, тобто […]

 7. […] У яких випадках розірвання шлюбу відбувається в судовому порядку, навіть якщо немає спільних дітей. […]

Залишити коментар