Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

  1. Способи розірвання шлюбу
  2. Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу

Способи розірвання шлюбу

Якщо Ви прийняли рішення про розірвання шлюбу і у Вас немає спільних дітей тоді є два варіанти розвитку подій.
Так, Законом України передбачено два шляхи розлучення у разі відсутності дітей:

  1. Розлучення через РАЦС
  2. Розлучення в судовому порядку

Якщо, згода між подружжям не досягнута, то через РАЦС розлучитись не вдасться. Відповідно доведеться скористатись другим варіантом та звернутись до суду.

Так, законом передбачена можливість звернутись до суду з позовною заявою про розлучення. Варто пам’ятати, що за відсутності згоди одного з подружжя процес розгляду в суді може дещо затягнутись.

Зазвичай, справи про розлучення розглядаються судами в межах двох місяців. Проте, враховуючи завантаженість судів або особливі обставини справи, розгляд може затягуватись і на довший період.

Додатково, законом передбачено ряд обставин які стануть на перешкоді в процесі розлучення. До таких обставин відносяться:  вагітність дружини та/або наявність дитини віком до одного року.

Якщо ж такі обставини відсутні, то до позовної заяви про розлучення варто додати наступні документи: оригінал свідоцтва про шлюб; копія паспорта Позивача; копія паспорта Відповідача (за наявності); квитанція про сплату судового збору.

Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу

Позовна заява про розлучення складається в письмовій формі в двох примірниках. Позовна заява повинна відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. Інформація, що в ній зазначається повинна відображати реальні обставини та містити пояснення, чому збереження шлюбу не можливе.

Після сформування позовної заяви про розлучення, остання скеровується в суд для розгляду. Якщо, документ складений правильно, суд, перевіривши дані про Відповідача, відкриває провадження по справі та розглядає її по суті.

Заключним етапом розірвання шлюбу в судовому порядку є винесення судового рішення.

Проте, шлюб вважається розірваним, коли рішення суду про розлучення набере законної сили. Так, згідно Закону, рішення суду набирає чинності через тридцять днів з моменту його винесення.

Отримавши рішення з відміткою про набрання ним законної  сили, процес розлучення можна вважати завершеним, Вам не потрібно самостійно звертатись в РАЦС для внесення даних про розлучення в реєстр. Цю дію суд здійснює самостійно.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар