Головна » Блог » Утримання дружини після розлучення

Утримання дружини після розлучення

Утримання дружини під час вагітності

Як нам відомо, найчастіше стягуються аліменти на утримання дітей, проте Законом передбачено і право на утримання колишньої дружини або чоловіка після розлучення. Проте, варто зазначити, що якщо сплата аліментів на утримання дитини є обов’язком батьків, то от аліменти на одного із подружжя є швидше правом сторін, яке зазвичай реалізовується через суд.

Таким чином, матір, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Однак якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.

Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того:

  • чи вона працює;
  • від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Навіть, якщо батько дитини не працює, це не є підставою вважати, що він неспроможний надавати матеріальну допомогу.

Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. Тому після народження дитини немає необхідності повторно звертатися до суду з іншою вимогою – про надання утримання до досягнення дитиною трьох років. Право особи на утримання у зв’язку з проживанням з нею дитини триває до досягнення дитиною відповідного віку (трьох або шести років).

Жінка має право на утримання, як під час шлюбу, так і після розлучення. Як розлучитись, якщо немає дітей читайте тут. Право дружини на утримання виникає на підставі таких юридичних фактів:

  1. вагітність або проживання з нею дитини, яка не досягла трьох років або шести років, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку;
  2. походження дитини від чоловіка (кровне споріднення) або наявність між ними іншого юридично значущого зв’язку (усиновлення, факт біологічного походження);
  3. можливість чоловіка надавати матеріальну допомогу.
Утримання дружини після розлучення
Інфографіка

Право дружини на утримання після розлучення

Варто врахувати, що розірвання шлюбу не припиняє права особи на утримання, яке виникло у неї за час шлюбу.

Таким чином, після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо:

  • вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу
  • потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки одного з подружжя під час шлюбу.

  1. Поділ майна подружжя при розлученні
  2. Поділ кредиту після розлучення

Також законом передбачено і право на утримання до досягнення пенсійного віку. Якщо на момент розірвання шлюбу жінці, чоловікові до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більш як п’ять років, вона, він матимуть право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як десять років.

Якщо у зв’язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім’ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв’язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу. Припинення права на утримання відбувається у виключних випадках. Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу.

5/5 - (оцінок: 11)
Як довести непрацездатність для отримання аліментів від чоловіка?

Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи. Відповідно потрібно надати до суду документи з МСЕК про призначення інвалідності або копію пенсійного посвідчення.

В яких випадках право на отримання аліментів від колишнього чоловіка припиняється?

Право одного з подружжя на утримання, а також право на утримання, яке особа має після розірвання шлюбу, припиняється зокрема у разі поновлення його працездатності, а також реєстрації з ним повторного шлюбу. Право одного з подружжя на аліменти, які були присуджені за рішенням суду, може бути припинене за рішенням суду, якщо буде встановлено, що: одержувач аліментів перестав потребувати матеріальної допомоги або платник аліментів неспроможний надавати матеріальну допомогу.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 11)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top