Аліменти на утримання дитини

Поняття “аліментів”

Одним з головних обов’язків батьків є утримання своїх неповнолітніх дітей. Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а у випадку продовження нею навчання – до досягнення 23 років. Аліменти на утримання дитини – це кошти на утримання дитини, які присуджуються за рішенням суду від частини доходу іншої особи, або ж в чітко визначеній сумі.

Також варто пам’ятати, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі чи ні (у випадку народження дитини під час фактичних шлюбних відносин), чи визнаний шлюб недійсним, чи позбавлені вони батьківських прав, чи дитина від них відібрана тимчасово без позбавлення батьківських прав.

Аліменти на утримання дитини

Є 2 способи виплати аліментів на утримання дитини.

Батьки можуть між собою домовитися щодо розміру та періодичності сплати аліментів на дитину в добровільному порядку. Дана домовленість може бути усною, але для додаткових гарантій виконання домовленостей батьки дитини можуть укласти між собою нотаріально посвідчений договір про утримання дитини.

Також один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
У разі відсутності домовленостей один із батьків може звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів.

За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до статті 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Пам’ятайте, що аліменти на утримання дитини присуджуються рішенням суду з дня пред’явлення позову.

Хто має право розпоряджатися аліментами?

Зверніть увагу, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.

Той із батьків, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається ними виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Аліменти не можна подарувати, заповідати або іншим чином передати права на них третім особам. Таким чином, уся сума отримуваних аліментів має бути використана на забезпечення достатніх умов проживання дитини.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар