Головна » Блог » Договір між чоловіком і дружиною

Договір між чоловіком і дружиною

Сімейним кодексом України передбачено право чоловіка та дружини на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом. Так, договір може регулювати питання, як щодо майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і щодо майна, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Договір між подружжям, хороший спосіб врегулювання більшості питань майнового характеру.

Договір між чоловіком і дружиною
Інфографіка

Майнові договори подружжя

До майнових договорів подружжя, належать:

  • договори дружини та чоловіка щодо їхнього майна (виділ частки; поділ майна; ін.)
  • договори дружини та чоловіка про надання взаємного утримання;
  • договори про утримання дітей.

Таким чином, можна урегулювати більшість майнових відносини між подружжям. До того ж, договір між чоловіком і дружиною можна укладати на різних етапах подружніх відносин.

До майнових договорів також належать договори що визначають порядок користування майном. Так, наприклад, Ви можете обговорити та закріпити дні користування спільним автомобілем або іншим майном.

Договір між чоловіком і дружиною щодо утримання дитини

Окрему групу складають договори про утримання дитини (дітей). Батьки мають рівні права щодо дітей. Зазвичай договір між подружжям щодо утримання дитини укладають особи, які перебувають у шлюбі, або вже після розірвання шлюбу (подружжя або колишнє подружжя), тому вони включаються до системи подружніх договорів. Утримання дитини може бути передбачено і шлюбним договором.

До цієї групи можна віднести:

  • договір про забезпечення умов проживання дитини з тим із батьків, хто буде проживати окремо від дитини після розірвання шлюбу;
  • договір дружини та чоловіка про розмір аліментів на дітей після розірвання шлюбу;
  • договір про поділ кредиту після розлучення;
  • договір про сплату аліментів на дитину та утримання дружини після розлучення;
  • договір про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку із набуттям права власності на нерухоме майно.

Також батьки можуть укласти договір не лише про сплату аліментів, а й про заміну аліментів на отримання частки в нерухомому майні. Тобто, якщо у платника аліментів є частка в квартирі, або він володіє будинком чи іншим нерухомим майном, то подружжя вправі домовитись, припинити сплату аліментів в грошовому еквіваленті але перереєструвати майнові права на нерухомість на дитину. Для підготовки такого виду договорів слід звернутись до адвоката у сімейних справах.

Договір купівлі-продажу між подружжям

Окрім вищезазначених договорів, подружжя може укласти і інші, які вже не підпадають під категорію “Договори подружжя”. Так, візьмемо до прикладу договір купівлі-продажу нерухомого майна. Звісно Вам зрозуміло, що такий договір може укладатись не лише між подружжям, а і між незнайомими людьми.

Проте, варто враховувати, що наявність родинних відносин, зокрема, і подружніх, вносять певні корективи, та можуть мати дещо інші наслідки.

Для більшого розуміння, розглянемо наступну ситуацію. Якщо подружжя набуло майно в шлюбі то таке майно буде їх спільною сумісною власністю. Але, який статус матиме нерухомість, котра була у власності одного з подружжя ще до шлюбу, а під час шлюбних відносин продана іншому?

У такому випадку, за загальним правилом і придбане майно і отримані за майно кошти набудуть статусу спільної сумісної власності подружжя. Головною умовою є те, що договір має бути укладений в інтересах сім’ї.

Проте, тут є підводні камені, адже не рідко в судовій практиці, факт укладення такого типу договорів між близькими родичами є ознакою фіктивності правочину, а отже такий договір купівлі-продажу може бути визнаним судом недійсним. Таким чином, майно знову може перейти у власність того з подружжя кому воно належало до укладення договору купівлі-продажу.

5/5 - (%vote%: 9)
Чи потрібно посвідчувати договір між подружжям у нотаріуса?

Договір між дружиною та чоловіком має укладатись в тій формі яка передбачена для конкретного договору. Але якщо узагальнити то так, договори між подружжям укладаються в письмовій формі та посвідчуються нотаріусом.

Чи можна відмовитись від виконання договору?

Одностороння відмова від виконання договору не допускається. Якщо у подружжя виник спір щодо виконання договору, вирішувати його потрібно через суд.

Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 9)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top