Договір між чоловіком і дружиною

Сімейним кодексом України передбачено право чоловіка та дружини на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом. Так, договір може регулювати питання, як щодо майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і щодо майна, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Договір між подружжям, хороший спосіб врегулювання більшості питань майнового характеру.

Майнові договори подружжя

До майнових договорів подружжя, належать:

  • договори дружини та чоловіка щодо їхнього майна (виділ частки; поділ майна; ін.)
  • договори дружини та чоловіка про надання взаємного утримання;
  • договори про утримання дітей.

Таким чином, можна урегулювати більшість майнових відносини між подружжям. До того ж, договір між чоловіком і дружиною можна укладати на різних етапах подружніх відносин.

До майнових договорів також належать договори що визначають порядок користування майном. Так, наприклад, Ви можете обговорити та закріпити дні користування спільним автомобілем або іншим майном.

Договір між чоловіком і дружиною щодо утримання дитини

Окрему групу складають договори про утримання дитини (дітей). Зазвичай договір між подружжям щодо утримання дитини укладають особи, які перебувають у шлюбі, або вже після розірвання шлюбу (подружжя або колишнє подружжя), тому вони включаються до системи подружніх договорів.

До цієї групи можна віднести:

  • договір про забезпечення умов проживання дитини з тим із батьків, хто буде проживати окремо від дитини після розірвання шлюбу;
  • договір дружини та чоловіка про розмір аліментів на дітей після розірвання шлюбу;
  • договір про сплату аліментів на дитину;
  • договір про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку із набуттям права власності на нерухоме майно.

Також батьки можуть укласти договір не лише про сплату аліментів, а й про заміну аліментів на отримання частки в нерухомому майні.  Тобто, якщо у платника аліментів є частка в квартирі, або  він володіє будинком чи іншим нерухомим майном,  то подружжя вправі домовитись, припинити сплату аліментів в грошовому еквіваленті але перереєструвати майнові права на нерухомість на дитину. Для підготовки такого виду договорів слід звернутись до адвоката у сімейних справах.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар