Головна » Блог » Поняття шлюбу та цивільного шлюбу

Поняття шлюбу та цивільного шлюбу

  1. Що таке шлюб
  2. Поняття “цивільного шлюбу”

Не раз Ви чули вираз, що сім’я – головний інститут побудови суспільства. Та, окрім цього, поняття шлюбу включає в себе велику кількість інших правових інститутів.

Що таке шлюб

Так, Сімейним кодексом України передбачено, що шлюб укладається на умовах рівності, що означає однакові права, як чоловіка так і дружини в укладеному союзі. Отже, шлюб – це сімейний союз. Якщо ви зібрались одружитись, то прочитайте статтю про порядок укладення шлюбу.

Саме державна реєстрація шлюбу існує для забезпечення рівності прав, стабільності відносин, захисту законних інтересів та охорони прав подружжя. Державна реєстрація шлюбу забезпечує захист таких інститутів сімейного життя, як право на материнство, право на батьківство, право на повагу до своєї індивідуальності, право на духовний розвиток та багато інших.

Варто зазначити, що шлюбний вік в України встановлюється в вісімнадцять років. Але, навіть в шістнадцять років за заявою особи та за рішенням суду може бути надано право на шлюб, якщо такий шлюб відповідає інтересам особи.

Поняття шлюбу
Інфографіка

Поняття “цивільного шлюбу”

Окремо варто виділити поняття «цивільний або громадянський шлюб». Ці поняття не зустрічаються в нормативно-правових актах, проте, широко застосовуються на побутовому рівні.

Таким чином, дане поняття характеризує союз котрий має усі ознаки шлюбу, за винятком державної реєстрації останнього. Оскільки, укладення шлюбу базується на вільному волевиявленні сторін, ніхто не може бути змушений до вступу у шлюб.

  1. Як подати заяву на розлучення в РАЦС онлайн. Інструкція.
  2. Визнання шлюбного договору недійсним.

Не є підставою для виникнення прав та обов’язків подружжя відповідно до Сімейного кодексу України:

  • спільне проживання чоловіка та жінки без державної реєстрації шлюбу;
  • проведення виключно релігійного обряду укладення шлюбу без подальшої державної реєстрації шлюбу.

У деяких випадках, навіть зареєстрований шлюб можна визнати неукладеним. Неукладений шлюб та визнання шлюбу неукладеним.

Та попри те, Сімейний кодекс України захищає права та інтереси осіб, котрі не перебувають у шлюбі але фактично проживають однією сім’єю. Зокрема, Законом передбачено право на утримання жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Також, Законом передбачено право на достатнє фінансове забезпечення дітей котрі народження поза шлюбом, а також права дитини у недійсному шлюбі. Таким чином, ведення спільного господарства але відсутність державної реєстрації статусу подружніх відносин не є вирішальним у виникненні зобов’язань між партерами та народженими у них дітьми.

5/5 - (%vote%: 11)
З якого віку можна одружуватись?

За загальним правилом одружуватись можна з 18 років. В окремих випадках допускається укладення шлюбу з 16 років, але за умови відповідного рішення суду, та в разі якщо укладення шлюбу відповідає інтересам нареченого/нареченої.

Чи можна одночасно укласти декілька шлюбів?

Ні, це не можливо. Жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі. Жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу.

Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 11)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top