Головна » Блог » Додаткові витрати на утримання дитини

Стягнення додаткових витрат на утримання дитини

Що таке додаткові витрати на утримання дитини

Зазвичай, окрім основних потреб дитини, виникають і інші потреби, задоволення яких є важливим для її належного розвитку. Так, можна стягнути аліменти, щоб покрити додаткові витрати на утримання дитини.

Законом передбачено, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого така вимога не подавалась, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Тому, кошти на одяг, розваги, відпочинок, іграшки, канцелярське приладдя, витрати на навчання – не є додатковими витратами.

Додатковими витратами, які підлягають стягненню є:

  • Періодичні витрати на лікування дитини (в тому числі на оздоровлення);
  • Систематичні витрати, понесені у зв’язку з каліцтвом дитини чи постійною хворобою;
  • Витрати на гуртки, заняття, які розвивають конкретні здібності дитини.

Додаткові аліменти на утримання дитини може стягнути лише той з батьків, з ким проживає дитина. Стягуючи додаткові витрати матір/батько повинні довести наявність таких витрат відповідними чеками, квитанціями. Тож, якщо чек або квитанцію при оплаті гуртка не дають, Вам варто оплачувати послуги репетиторів, викладачів гуртків та ін. через банк, щоб в майбутньому на руках були докази понесених витрат.

У випадку стягнення додаткових витрат на дитину ідеться про фактично зазнані або передбачувані витрати, тому їх необхідно визначати у твердій грошовій сумі. При одночасному розгляді вимог про стягнення аліментів і додаткових витрат їх має бути визначено у рішенні окремо.

Стягнення додаткових витрат на утримання дитини

Яку суму додаткових витрат на дитину можна стягнути?

Сума, яка підлягає стягненню за додаткові витрати на утримання дитини залежить від суми витрат, які підтверджені в суді чеками. Згідно СК України батьки зобов’язані утримувати своїх дітей у рівних частках. Тому, стягуючи додаткові аліменти на утримання дитини, Ви повинні розраховувати на те, що від витраченої суми суд стягне з батька/матері дитини лише половину.

Умовно додаткові витрати можна поділити на такі, що стягуються разово або періодично. Якщо батько дитини іноземець, це не перешкоджає стягненню додаткових витрат на утримання дитини. Якщо ви знаєте як стягнути аліменти з іноземця, то і стягнення додаткових витрат не буде проблемою.

Як разовий платіж стягуються понесені витрати на лікування та розвиток здібностей дитини. При кожних наступних витратах на лікування Вам потрібно буде знову звертатися в суд з позовом про стягнення додаткових витрат.

Як періодичні платежі стягуються додаткові витрати пов’язані з каліцтвом чи хронічною, вродженою хворобою дитини. Суд може зобов’язати батька/матір сплачувати кошти на додаткові витрати щомісячно, щоквартально тощо.

Чи можна стягнути додаткові витрати на утримання повнолітньої дитини?

Законодавством передбачений обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина на період навчання, які продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги. Проте, обов’язок компенсовувати додаткові витрати на повнолітнього законодавством непередбачений. Також законодавством передбачено випадки, коли забезпечується утримання дружини після розлучення.

Отже, для того, щоб стягнути додаткові витрати на дитину вам потрібно зібрати максимальну кількість чеків та квитанцій, які це підтверджують, або докази того, що додаткові витрати є систематичними і виникнуть у майбутньому і подати позов до суду. При досягненні дитиною 18 років відбувається припинення права на утримання, тобто стягувати аліменти, якщо дитина навчається можна, а додаткові витрати вже ні.

5/5 - (оцінок: 8)
Як підтвердити суму понесених додаткових витрат?

Підтвердити суму додаткових витрат на дитину можна надавши чеки, квитанції, договори, рахунки на оплату. Тобто ті документи у яких буде зазначено суму, послугу або товар та платника.

Чи можна стягувати і основну суму аліментів і суму додаткових витрат одним позовом?

Теоретично можна, якщо у вас є докази що підтверджують понесення додаткових витрат в майбутньому (наприклад договір з репетитором). Але на практиці це не раціонально, краще окремо звертатись з позовом про стягнення аліментів та з позовом про стягнення додаткових витрат на дитину.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 8)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top