Визначення розміру аліментів на дитину

  1. Виникнення права на стягнення аліментів
  2. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (Судовий наказ про стягнення аліментів)
  3. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі (Позовна заява про стягнення аліментів)

Виникнення права на стягнення аліментів

В житті може настати така ситуація, коли батьки з тих чи інших причин живуть окремо від своїх неповнолітніх дітей. Будь то розлучення чи просто скрутне фінансове становище ніхто не може бути звільненим від батьківського обов’язку щодо утримання своєї дитини. Оскільки Законом чітко передбачено саме обов’язок батьків щодо утримання дитини до досягнення нею повноліття, то виникає питання, який розмір аліментів буде достатнім.

Варто зазначити, що існує декілька способів утримання дитини. Той з батьків хто проживає окремо може робити це, як в грошовій так і в натуральній формі, купуючи шкільне приладдя, одяг, оплачуючи гуртки та інші потреби дитини.

Проте, якщо той з батьків хто проживає окремо від дитини відмовляється виконувати свої батьківські обов’язки та добровільно не сплачує аліменти, його можна зобов’язати це робити.

Сімейним кодексом України передбачено два варіанти визначення розміру аліментів, а саме стягнення аліментів у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку. В залежності від типу стягнення передбачений і тип звернення до суду:

  1. Звернення до суду в порядку наказного провадження (у частці від заробітку (доходу) матері/батька;
  2. Звернення до суду в порядку позовного провадження (у твердій грошовій сумі).

Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (Судовий наказ про стягнення аліментів)

У цього способу стягнення аліментів, є свої плюси та свої мінуси.

По перше, значним плюсом тут є швидкість розгляду заяви та власне винесення Судового наказу, адже десь за місяць Судовий наказ буде у Вас на руках.

По друге, при видачі Судового наказу судом зазначається частка від доходу яка стягуватиметься на користь дитини. Таким чином, якщо батько/мати працює офіційно, та має гідну заробітну плату то і сума аліментів буде теж достатньою. Якщо ж офіційного доходу у батька/матері немає то частка аліментів визначатиметься з врахуванням середньої заробітної плати по регіоні.

Законом передбачено чіткий розмір аліментів, що складає на одну дитину – 1/4 від доходу, для двох дітей – 1/3 від отриманого доходу, на трьох дітей і більше – 1/2 від отриманого доходу. Однак, в будь якому випадку розмір аліментів не може бути меншим ніж 30 процентів  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі (Позовна заява про стягнення аліментів)

Якщо ж у платника аліментів немає стабільного доходу, суд в праві присудити сплату аліментів в твердій грошовій сумі. Для цього, тому з батьків хто проживає разом з дитиною, потрібно звернутись до суду з позовною заявою. В позовній заяві варто просити призначити конкретну суму аліментів.

Проте, при розгляді такого позову та призначення розміру аліментів суд буде враховувати ряд обставин. До важливих обставин належать:

  • матеріальне становище платника аліментів;
  • наявність на його утриманні інших осіб;
  • наявність у його володінні цінного рухомого та нерухомого майна;
  • інші істотні обставини справи.

Законом гарантована мінімальна сума аліментів, це нижній поріг менше якого розмір аліментів не може бути присуджений. Нижня межа розміру аліментів має бути не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Але скільки ж це  50 відсотків? Так, для дітей віком до 6 років, така сума складе трохи більше 960 грн., а от для дітей віком від 6 до 18 років вже близько 1200 грн.

Додатково варто зазначити, що законом передбачена і максимальна сума аліментів, яку можна стягнути така сума сягає не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Якщо розглядати це питання в конкретних цифрах, то на дитину до 6 років  можна стягнути трохи більше 19 000 грн., а від 6 до 18 років, близько 24 000 грн.

Таким чином, після розгляду справи, дослідження усіх обставин, суд виносить рішення у якому прописується конкретна сума аліментів, що підлягає до щомісячного стягнення на користь дитини.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар