Злісне ухилення від сплати аліментів

  1. Відповідальність за ухилення від сплати аліментів.
  2. Адміністративна відповідальність за несплату аліментів.
  3. Кримінальна відповідальність за несплату аліментів.

Відповідальність за ухилення від сплати аліментів

Якщо Ви отримали рішення суду але фактична виплата коштів так і не відбувається, Вас може зацікавити питання, а що ж робити якщо батько/мати не виконують рішення суду та не сплачують коштів. Так, за ухилення від сплати аліментів та невиконання рішення суду законом передбачена кримінальна, адміністративна або цивільна відповідальність.

Варто зазначити, що під цивільною відповідальністю, передбачається можливість звернутись до суду з цивільним позовом. Метою такого позову є стягнення штрафних санкцій на суму боргу, що утворилась в зв’язку з несплатою аліментів.

Вид відповідальності залежить від ступеня та міри провини. Таким чином, при визначення виду відповідальності має враховуватись період заборгованості, розмір боргу що виник через несплату аліментів та інші суттєві обставини.

Адміністративна відповідальність за несплату аліментів

Отже, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що несплата аліментів через яку виникла заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою настання відповідальності. Боржника може бути присуджено до виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Якщо ж батько/мати повторно вчинить правопорушення, то такі дії тягнуть за собою відповідальність у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Але як притягнути боржника до адміністративної відповідальності?

Так, Законом передбачено, що у разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Тобто, особисто Вам не потрібно звертатись в поліцію чи інші органи. Ваш державний виконавець сам вчинить усі дії, необхідні для притягнення до відповідальності боржника.

Кримінальна відповідальність за несплату аліментів

Якщо Ви переконані, що один з батьків навмисно вчиняє протиправні дії задля ухилення від сплати аліментів, можна спробувати притягнути його до кримінальної відповідальності.

Законом передбачено, що кримінальна відповідальність настає  в разі злісного ухилення від сплати аліментів.

Але як розрізнити злісне ухилення від просто ухилення від виплат аліментів? Так, під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду, які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

До таких дій можна віднести:

  • приховування доходів;
  • зміну місця проживання;
  • зміну місця роботи без повідомлення державного виконавця, тощо.

Якщо, суд визнає боржника винуватим, то такі дії караються громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар