Звільнення від сплати аліментів

Звільнення батьків від обов’язку сплати аліментів

Виходячи з положень законодавства України, поняття звільнення від обов’язку виплати аліментів дуже розмите.

Так, якщо виходити виключно з положень Сімейного кодексу, батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.

Перелік підстав звільнення одного з батьків від обов’язку утримувати дитину:

  • Досягнення дитиною повноліття. У цьому випадку батько звільняється від сплати аліментів, якщо дитина досягла вісімнадцяти років.
  • Якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з батьків. Окрім цього, дохід дитини повинен повністю забезпечувати її потреби. Якщо дохід дитини зменшився та не забезпечує її потреби, то заінтересована особа (той, з ким проживає дитина) може звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів.

Проте, зазвичай, коли клієнт звертається із проханням допомогти у питанні звільнення від обов’язку щодо аліментів, то ним не мається на увазі, звільнення як таке.

Правильніше буде говорити про зарахування або заміну виплат аліментів іншою дією здійсненою на користь дитини.

Оскільки, обов’язок батьків щодо утримання дитини є основоположним, то є не багато підстав для цілковитого звільнення особи від такого обов’язку.

Наприклад, батька може бути звільнено від обов’язку по сплаті аліментів у разі оскарження ним батьківства та доведення відсутності кровної спорідненості з малюком.

Припинення права на аліменти

Потрібно відрізняти процедуру звільнення батьків від обов’язку щодо виплати аліментів та припинення обов’язку щодо сплати аліментів. Таким чином, той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно.

Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

Отже, виходячи з вищезазначеної норми варто розуміти, що припинення права на аліменти на дитину можливе у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно. В свою чергу звільнення від обов’язку щодо виплати аліментів породжується з інших обставин.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар