Поновлення батьківських прав

Поновлення батьківських прав

У батьків, яких було позбавлено батьківських прав є можливість їх поновити. Законом передбачений порядок поновлення батьківських прав, а саме, як поновлення так і позбавлення батьківських прав має відбуватись в судовому порядку.

Так, відповідно до законодавства України, поновити батьківські права можливо, але лише у випадку, якщо поведінка батьків суттєво змінилась на краще.

Пам’ятайте, що позбавлення батьківських прав має безстроковий характер. Але, у разі, коли у способі життя батьків, які були позбавлені батьківських прав, відбуваються суттєві зміни на краще, суд за їх заявою може поновити їх в правах.

Проте, не варто вважати, що право на поновлення батьківських прав є безспірним. Закон зазначає, що поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. Також, поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття.

Додатково варто зазначити , що правило, котре міститься в законі про поновлення батьків у правах, є дійовим стимулом для зміни поведінки батьків. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, що позбавлена батьківських прав та наявність обставин, що були підставою для позбавлення батьківських прав. Після такої перевірки суд ухвалює рішення відповідно до інтересів дитини.

Такі справи розглядаються лише за заявою особи, позбавленої батьківських прав, а відповідачем може бути інший з батьків (опікун, піклувальник чи особа, в сім’ї якої проживає дитина) або орган опіки та піклування.

Порядок поновлення батьківських прав

Отже, для поновлення батьківських прав необхідно подати заяву до суду.

До позовної заяви про поновлення батьківських прав необхідно додати наступні документи:

  • рішення суду про позбавлення батьківських прав;
  • акти обстеження умов проживання батьків;
  • характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;
  • довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;
  • інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;
  • висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.

Після подання позовної заяви з усіма необхідними доказами, суд приймає позовну заяву до свого провадження та призначає судові засідання.

Під час розгляду справи, суд всебічно вивчає усі обставини, переконується що поновлення батьківських прав не суперечить інтересам дитини.

В результаті розгляду справи, суд виносить рішення про поновлення батьківських прав або про відмову у такому поновленні.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар