Реєстрація розірвання шлюбу за кордоном

Легалізація документів за кордоном

Чинним законодавством України та законами багатьох інших країн, закріплено принцип одношлюбності. Цей принцип полягає у тому, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному зареєстрованому шлюбі. Таким чином, шлюб не може бути укладений, якщо жінка або чоловік перебувають у іншому зареєстрованому шлюбі. Саме з цією метою існує інститут реєстрації розірвання шлюбу. Звісно, для того щоб шлюб розірвати він має бути укладений, відповідно до вимог законодовства. До речі, на нашому сайті є стаття про порядок укладення шлюбу.

Отже, якщо Ви розлучились в Україні, то можете легалізувати свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду шляхом проставлення апостиля. Інші документи для розірвання шлюбу також можна легалізувати.

Таким чином, проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав та відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів у такому порядку:

 • прийняття документів для проставлення апостиля, формування та реєстрація заяви про проставлення апостиля;
 • розгляд документів, поданих для проставлення апостиля;
 • проставлення апостиля, відмова у його проставленні;
 • видача документів за результатом розгляду заяви про проставлення апостиля.

Так, проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або нотаріуса.

Пам’ятайте, що окрім апостилю, необхідно зробити і нотаріально завірений переклад документу.

Рекомендую ознайомитись

Тут ти можеш скачати список та зразки документів, які документи потрібні для розлучення

Легалізація розірвання шлюбу в Україні

Перш ніж вирішити розлучитись за кордоном, прлчитайте статтю про порядок розлучення з іноземцем в Україні. Якщо все-таки, ви розірвали шлюбу за кордоном, то слід проходити процедуру легалізації розірвання шлюбу в Україні. Процедура легалізації закордонних документів про розірвання шлюбу особливо нічим не відрізняється від порядку апостилювання описаного вище.

Для легалізації свідоцтва про розірвання шлюбу зацікавленим особам необхідно звернутися в консульство України тієї країни, в якій було розірвано шлюб, де український консул поставить відповідний посвідчувальний напис на документі.

Після в’їзду в Україну необхідно буде зробити офіційний переклад документа, після чого документом можна буде користуватися нарівні з документами, що видаються в Україні.

Зауважте, що в країнах, які підписали Гаазьку конвенцію, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 5 жовтня 1961 року, немає необхідності проходити консульську легалізацію, а досить проставити апостиль в Міністерстві юстиції відповідної країни.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 4 / 5. Кількість оцінок: 4

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

7 коментарів

 1. Лідія 13.03.2022 at 15:45 - Reply

  Доброго дня за неналежне ставлення до дитини я выгнала чоловіка вже третій місяць не проживаю з ним хочу розірвати шлюб онлайн дітей спільних немаю

  • Доброго дня, Лідіє. Для того, щою розірвати шлюб онлайн – звертайтесь за телефонами вказаними на сайті або в чат.

 2. Віталій 29.04.2022 at 14:40 - Reply

  Доброго дня, Я живу та працюю в Польщі моя наречена теж , обидва Українці. Чи можна закласти шлюб онлайн? І зареєструвати все електронічним подпісем ?

 3. Ольга 08.05.2022 at 11:49 - Reply

  Добрый день. Нахожусь заграницей хочу розвестись,муж находится на теретории Украины. Помогите пожалуйста.

 4. Vasyl 24.05.2022 at 12:49 - Reply

  Доброго дня, з жінкой та дітьми, переїхали в німеччину, тепер хочемо розлучитись, як то зробити? Чи відправляти документи в Укр?

  • Доброго дня, якщо шлюб укладали в Україні, то розлучитись можна в Україні. З нашою допомогою це можна зробити без вашої участі. Для цього необхідно отримати свідоцтво про шлюб, яке подається до суду в ОРИГІНАЛІ. Його можете надіслати нам або ми можемо виготовити тут його дублікат. Після чого сформувати позовну заяву з копіями документів щодо народження дітей та ін. і відправити до суду.

Залишити коментар