Реєстрація розірвання шлюбу за кордоном

Легалізація документів за кордоном

Чинним законодавством України та законами багатьох інших країн, закріплено принцип одношлюбності. Цей принцип полягає у тому, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному зареєстрованому шлюбі. Таким чином, шлюб не може бути укладений, якщо жінка або чоловік перебувають у іншому зареєстрованому шлюбі. Саме з цією метою існує інститут реєстрації розірвання шлюбу.

Отже, якщо Ви розлучились в Україні, то можете легалізувати свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду шляхом проставлення апостиля.

Таким чином, проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав та відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів у такому порядку:

  • прийняття документів для проставлення апостиля, формування та реєстрація заяви про проставлення апостиля;
  • розгляд документів, поданих для проставлення апостиля;
  • проставлення апостиля, відмова у його проставленні;
  • видача документів за результатом розгляду заяви про проставлення апостиля.

Так, проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або нотаріуса.

Пам’ятайте, що окрім апостилю, необхідно зробити і нотаріально завірений переклад документу.

Легалізація розірвання шлюбу в Україні

Процедура легалізації закордонних документів про розірвання шлюбу особливо нічим не відрізняється від порядку апостилювання описаного вище.

Для легалізації свідоцтва про розірвання шлюбу зацікавленим особам необхідно звернутися в консульство України тієї країни, в якій було розірвано шлюб, де український консул поставить відповідний посвідчувальний напис на документі.

Після в’їзду в Україну необхідно буде зробити офіційний переклад документа, після чого документом можна буде користуватися нарівні з документами, що видаються в Україні.

Зауважте, що в країнах, які підписали Гаазьку конвенцію, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 5 жовтня 1961 року, немає необхідності проходити консульську легалізацію, а досить проставити апостиль в Міністерстві юстиції відповідної країни.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар