Головна » Блог » Реєстрація розірвання шлюбу за кордоном

Реєстрація розірвання шлюбу за кордоном

Легалізація документів за кордоном

Чинним законодавством України та законами багатьох інших країн, закріплено принцип одношлюбності. Цей принцип полягає у тому, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному зареєстрованому шлюбі. Таким чином, шлюб не може бути укладений, якщо жінка або чоловік перебувають у іншому зареєстрованому шлюбі. Саме з цією метою існує інститут реєстрації розірвання шлюбу. Звісно, для того щоб шлюб розірвати він має бути укладений, відповідно до вимог законодовства. До речі, на нашому сайті є стаття про порядок укладення шлюбу.

Отже, якщо Ви розлучились в Україні, то можете легалізувати свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду шляхом проставлення апостиля. Інші документи для розірвання шлюбу також можна легалізувати.

Таким чином, проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, здійснюється згідно з Правилами проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав та відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів у такому порядку:

 • прийняття документів для проставлення апостиля, формування та реєстрація заяви про проставлення апостиля;
 • розгляд документів, поданих для проставлення апостиля;
 • проставлення апостиля, відмова у його проставленні;
 • видача документів за результатом розгляду заяви про проставлення апостиля.

Так, проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України або нотаріуса.

Пам’ятайте, що окрім апостилю, необхідно зробити і нотаріально завірений переклад документу.

Тут ти можеш скачати список та зразки документів, які документи потрібні для розлучення

Легалізація розірвання шлюбу в Україні

Перш ніж вирішити розлучитись за кордоном, прлчитайте статтю про порядок розлучення з іноземцем в Україні. Якщо все-таки, ви розірвали шлюбу за кордоном, то слід проходити процедуру легалізації розірвання шлюбу в Україні. Процедура легалізації закордонних документів про розірвання шлюбу особливо нічим не відрізняється від порядку апостилювання описаного вище.

Для легалізації свідоцтва про розірвання шлюбу зацікавленим особам необхідно звернутися в консульство України тієї країни, в якій було розірвано шлюб, де український консул поставить відповідний посвідчувальний напис на документі.

Після в’їзду в Україну необхідно буде зробити офіційний переклад документа, після чого документом можна буде користуватися нарівні з документами, що видаються в Україні.

Зауважте, що в країнах, які підписали Гаазьку конвенцію, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 5 жовтня 1961 року, немає необхідності проходити консульську легалізацію, а досить проставити апостиль в Міністерстві юстиції відповідної країни.

5/5 - (%vote%: 9)
Які документи необхідно подати для проставлення апостиля?

Для проставлення апостиля необхідно подати:

 • оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
 • документ банківської установи про оплату послуг з проставлення апостиля або копію документа, що підтверджує право на звільнення від сплати.
На яких документах може проставлятися апостиль?

Апостиль проставляється:

 • на документах, які виходять від органів судової влади України;
 • на документах, які виходять від органів прокуратури України, органів юстиції;
 • на адміністративних документах;
 • на документах про освіту та вчені звання;
 • на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
 • на офіційних свідоцтвах, виконаних на документах, підписаних особами у їх приватній якості, таких як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.
Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 9)

25 коментарів

 1. Доброго дня за неналежне ставлення до дитини я выгнала чоловіка вже третій місяць не проживаю з ним хочу розірвати шлюб онлайн дітей спільних немаю

 2. Доброго дня, Я живу та працюю в Польщі моя наречена теж , обидва Українці. Чи можна закласти шлюб онлайн? І зареєструвати все електронічним подпісем ?

 3. Добрый день. Нахожусь заграницей хочу розвестись,муж находится на теретории Украины. Помогите пожалуйста.

 4. Доброго дня, з жінкой та дітьми, переїхали в німеччину, тепер хочемо розлучитись, як то зробити? Чи відправляти документи в Укр?

  1. Доброго дня, якщо шлюб укладали в Україні, то розлучитись можна в Україні. З нашою допомогою це можна зробити без вашої участі. Для цього необхідно отримати свідоцтво про шлюб, яке подається до суду в ОРИГІНАЛІ. Його можете надіслати нам або ми можемо виготовити тут його дублікат. Після чого сформувати позовну заяву з копіями документів щодо народження дітей та ін. і відправити до суду.

   1. Доброго дня! Може я не туда звертаюсь, можу в вас попросити консультацію,я загубила свідоцтво про розірвання шлюбу, чи можу я його получити на електронну адресу в даний момент я знаходжуся на території Болгарії і мені дуже потрібен цей документ, можливо ви мені допоможете, наперед дякую!

 5. Доброго дня, я знаходжуся зараз в бельгії, хочу розлучитись з жінкою, яка тоже знаходиться тут, дітей не маємо спільного нажитого майна теж, що ви можите порадити.

 6. Доброго дня! Може я не туда звертаюсь, можу в вас попросити консультацію,я загубила свідоцтво про розірвання шлюбу, чи можу я його получити на електронну адресу в даний момент я знаходжуся на території Болгарії і мені дуже потрібен цей документ, можливо ви мені допоможете, наперед дякую!

 7. Дружина і я є громадяни України , але проживаємо закордоном багато років . Обоє маємо ПМЖ і стоїмо на постійному консульському обліку в нашому посольстві . Шлюб був укладений в Украні , маємо дитину . Я хочу подати на розлучення . Чи прийме український суд за’яву на розлучення ?

  1. Доброго дня. Якщо ви проживаєте за кордоном, а шлюб був укладений в Україні і ви хочете розлучитись, то слід виходити з положень Закону “Про міжнародне приватне право”. З аналізу вказаного закону слідує, що є можливість подавати на розірвання шлюбу українцям, які проживають за кордоном в Україні

 8. Добрий вечір! Перебуваємо в Бельгії. Як можна оформити розлучення? Дякую за відповідь.

 9. Доброго дня, хочу розлучитися, обоє з чоловіком знаходимося за кордоном? Порадьте щось.

 10. Доброго дня !Знаходжусь за кордоном шлюб був на Украйні.Як я можу подати на онлайн розлучення .?

  1. Доброго дня, Жанно, ви можете подати в суд на розірвання шлюбу перебуваючи в Польщі. Подавати позовну заяву потрібно до суду за місцем реєстрації відповідача також потрібно сплатити судовий збір та долучити оригінал свідоцтва про шлюб. Після чого, суд буде розглядати вашу справу. Це можна зробити віддалено, але для цього вам потрібно володіти певними юридичними знаннями. Простіше, у вашому випадку, доручити ведення такої справи фахівцям. Зверніться до нас і ми вам допоможемо вирішити питання розірвання шлюбу в найкоротші строки і без вашої участі.

 11. Доброго дня, хочу розлучитися з чоловіком не української національності, на даний момент удвох знаходимося у Німеччині, чи можливо то зробити не їхати до України?

  1. Добрий день! Так, розлучення можливе. Але для надання точної відповіді потрібно більше деталей. Якщо у Вас є питання, будемо раді допомогти.
   Звертайтесь за номером +380682541919( можна telegram,viber, whats app).

 12. Добрий вечір

  Скажіть будь ласка чи можна розлучитися якщо я знаходжу за кордоном
  Дякую

  1. Добрий день! Так, можна. Якщо у вас є питання, будемо раді вам допомогти.

 13. Я знаходжусь в Бельгії, чоловік в Україні, хочу розлучитись , допоможіть будь ласка

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top