Встановлення режиму окремого проживання подружжя

Встановлення режиму окремого проживання подружжя дасть вам можливість придбати майно, яке в подальшому не буде визнано спільним майном подружжя. Думка про розірвання шлюбу не покидає Вас протягом тривалого часу, але на цей крок так і не можете відважитись? Тоді є вихід, законом передбачена можливість встановлення спеціального режиму окремого проживання для чоловіка та дружини. Одночасно рекомендую вам подумати про визначення місця проживання дитини, якщо вона є.

Різниця між режимом окремого проживання подружжя та розлученням

Звісно, Ви можете подумати, що це зайва трата часу та коштів проте, можу Вас запевнити що це далеко не так. То чим встановлення такого режиму відрізняється від просто окремого проживання? Адже, здається що просто роз’їхатись на час теж вдала ідея. При встановленні судом режиму окремого проживання фактично настають юридичні наслідки розірвання шлюбу.

Звісно, якщо в подальшому подружжя примириться, і стосунки налагодяться то встановлення такого режиму проживання таки марна трата часу. Але якщо справа дійде до розлучення, то Ви навпаки зекономите море нервів та зусиль.

Даний режим спрямований на забезпечення майнових прав та прав на батьківство одного чи обох з подружжя. Так норма закріплює той факт, що майно набуте в режимі сепарації, хоч і набуте в шлюбі, не буде вважатись спільним сумісним, також що дитина народжена через десять місяців після встановлення відповідного режиму не буде вважатись такою, що походить від чоловіка, з яким зареєстрований шлюб.

Встановлення режиму окремого проживання подружжя

Порядок встановлення режиму окремого проживання подружжя

Отже, підставами для призначення режиму окремого проживання подружжя є:

  • за взаємною заявою подружжя, коли дружина та чоловік не можуть проживати разом і не заперечують на встановлення такого режиму.
  • за позовом одного з подружжя у разі небажання дружини або чоловіка проживати спільно, коли ініціатором роздільного проживання виступає лише один із подружжя.

Пам’ятайте, що режим окремого проживання подружжя встановлюється виключно судами.

Якщо заява подається до суду за взаємною згодою подружжя, тоді суд розглядає справу в порядку окремого провадження.

Якщо ж подружжю не вдалося досягнути взаємної згоди на подання заяви, а один із подружжя не бажає спільно проживати, то в такому випадку Ви може звернутися до суду з позовною заявою про встановлення режиму проживання.

В результаті розгляду справи суд винесе рішення, яким власне і буде затверджено режим окремого проживання подружжя.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар