Головна » Блог » Спір щодо участі у вихованні дитини

Спір щодо участі у вихованні дитини

Після розірвання шлюбу між батьками може виникнути спір щодо участі у вихованні дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

Таким чином, участь у вихованні дитини повинні брати обоє з батьків, незалежно від того чи вони одружені чи ні.

Участь батьків у вихованні дитини

Варто пам’ятати, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. В свою чергу, той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні.

Якщо після розлучення батьки дитини не можуть досягти згоди, то такий спір може бути переданий на розгляд органу опіки та піклування або до суду.

Спір щодо участі у вихованні дитини
Інфографіка

Вирішення спору щодо участі у вихованні дитини органом опіки та піклування

Є два способи вирішення спору між батьками:

 • за допомогою органу опіки та піклування;
 • в судовому порядку.

Будь-хто із батьків може звернутися до органу опіки та піклування для визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення наступних обставин:

 • якість умов життя батьків;
 • ставлення батьків до дитини;
 • інших обставин, що мають істотне значення.

Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов’язана відшкодувати шкоду, завдану іншому з батьків. У тому разі, якщо рішення органу опіки та піклування щодо участі у вихованні дитини не виконується, або хтось із батьків з ним не погоджується, такий спір, щодо участі у вихованні може бути розглянутий судом.

 1. Чи можна не йти в суд при розлученні
 2. Договір між чоловіком та дружиною

Вирішення спору щодо участі у вихованні дитини судом

Якщо домовитись не вдалось, а рішення органів опіки не виконується, то бой з батьків чиї права порушено може звернутись до суду.

Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги наступне:

 1. ставлення батьків до виконання своїх обов’язків;
 2. особиста прихильність дитини до кожного з них;
 3. вік дитини;
 4. стан її здоров’я дитини;
 5. інші обставини, що мають істотне значення;
 6. стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

Варто наголосити, що при вирішенні даних спорів є обов’язковою участь органу опіки та піклування. Допомога адвоката при вирішенні даних спорів та допомога адвоката при розлученні допоможе вам відстояти ваші права.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним. У певних випадках, суд може навіть постановити рішення про відібрання дитини від батьків.

Пам’ятайте, не дивлячись на те, чи знаходяться батьки у шлюбі між собою, чи проживають вони спільно чи ні, вони мають спільно вирішувати питання виховання дитини.

5/5 - (%vote%: 10)
Чи обов’язково звертатись до органу опіки перед зверненням до суду, для вирішення спору щодо участі батьків у вихованні дитини?

Звертатись до органу опіки перед зверненням до суду не обов’язково. Це два самостійні шляхи вирішення спору, що не залежать один від одного.

Чи бере суд до уваги висновок органу опіку у спорах щодо дітей?

Так, суд бере до уваги висновок органу опіки, але такий висновок не є обов’язковим для суду. У своєму рішенні суд може відступити від рекомендації органу опіки.

Оцінити статтю:
5/5 - (%vote%: 10)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top