Підстави припинення шлюбу

  1. Основні підстави припинення шлюбу
  2. Смерть одного з подружжя або визнання особи померлою, як підстава припинення шлюбу
  3. Розірвання шлюбу, як підстава його припинення

Основні підстави припинення шлюбу

В житті буває, що Ви давно живете окремо, можливо навіть не знаєте про долю колишнього партнера але формально і досі не розлучились. Прийнявши рішення про офіційне розірвання шлюбу варто зважити і на інші підстави припинення шлюбу, що передбачені Законом.

Так, Сімейний кодекс України передбачає наступні причини припинення шлюбу.

  1. Смерть одного з подружжя
  2. Оголошення одного з подружжя померлим.
  3. Розірвання шлюбу.

Смерть одного з подружжя або визнання особи померлою, як підстава припинення шлюбу

Отже, зазвичай при смерті одного з подружжя не виникає жодних проблем, та Ви можете в будь який момент вступити в новий шлюб. Але, якщо сталась помилка, Вам відмовили у реєстрації нового шлюбу та факт смерті партнера виявиться не зафіксованим у реєстрі РАЦС, це легко виправити. Вам варто звернутись в органи РАЦС, при цьому необхідно надати Свідоцтвом про смерть колишнього партнера.

В випадку якщо Вам достовірно не відомо про смерть партнера, але він вже довгий час без вісті відсутній необхідно отримати докази цієї обставини. Так, Вам варто зібрати ряд документів,  та звернутись до суду із заявою про оголошення померлим одного з подружжя. На основі рішення суду про оголошення партнера померлим РАЦС видасть Свідоцтво про смерть, а Ваш шлюб буде припинено.

Розірвання шлюбу, як підстава його припинення

Останньою підставою для припинення шлюбу є власне його розірвання. Розірвання шлюбу може відбуватись двома способами:

  1. Розлучення через РАЦС
  2. Розлучення в судовому порядку

Проте, варто знати, що для розлучення через РАЦС потрібна присутність та згода обох з подружжя.

Якщо ж життєві обставини склались по іншому, ви можете розірвати шлюб в односторонньому порядку. Для цього Вам необхідно звернутись до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу.

Після розгляду судом Вашої заяви про розірвання шлюбу та прийняття відповідного рішення, необхідно зачекати набрання рішенням суду законної сили. Після вступу рішення в законну силу Ваш шлюб буде вважатись припиненим. Також, суд самостійно направляє рішення про розірвання шлюбу в РАЦС для внесення необхідних відомостей в електронний реєстр.

Додатково зауважте, якщо рішення про розірвання шлюбу прийняте судом до 27.07.2010 року, Вам необхідно самостійно звернутись до РАЦСу для внесення відомостей про розлучення в реєстр.

Наскільки ця публікація корисна?

Натисніть на зірку та оцініть!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Оцініть першим!

Залишити коментар